SPECJALIŚCI I LIDERZY

Chcesz się nadal rozwijać? Szukasz szkoleń, warsztatów, inspiracji? Już niedługo znajdziesz tutaj nasze  wyjątkowe propozycje, w które warto się włączyć.

 

Biuro programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK w 2023 r. prowadzi Warsztatową Grupę Rozwojową WaGaRy – warsztaty dla edukatorek i edukatorów z gdańskich instytucji kultury.

Zapraszamy osoby zajmujące się edukacją w Gdańsku na cykl warsztatów, podczas którego będziemy przyglądać się swojej codziennej pracy. Spotkania będą miały charakter warsztatowy – osoby uczestniczące będą przede wszystkim pracować w kilkuosobowych grupach, co stanie się okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnego inspirowania się. Sugerujemy udział w całym cyklu, ponieważ celem projektu jest rozwój osób uczestniczących. Informujemy jednak, że grupa nie będzie miała charakteru zamkniętego i jej kształt może się zmieniać.

Informacje o terminach otrzymacie po skontaktowaniu się z nami poprzez ten adres: kalendarz@edukacjadokultury.gdansk.pl

Z Kreatywną Pedagogiką współpracujemy od początku powstania programu Edukacja do Kultury. Gdańsk, a od października 2022 roku trwają spotkania grupy EDK. Gdańsk, które prowadzi Marta Jankowska z biura naszego programu. Przeczytaj, co się dzieje na spotkaniach.

Współtworzą je gdańscy nauczyciele i nauczycielki wszystkich poziomów edukacyjnych – od przedszkola, poprzez szkoły podstawowe, aż po szkoły średnie.

Pracujesz w szkole? Chcesz dołączyć do spotkań online, na których wymieniamy się doświadczeniami, wiedzą i poznajemy różne perspektywy patrzenia na szkolną rzeczywistość? Możesz to zrobić w każdej chwili!

Wystarczy napisać do nas mail: info@edukacjadokultury.gdansk.pl, a my prześlemy link do najbliższego spotkania online na platformie Teams.

INSTYTUT KULTURY MIEJSKIEJ organizuje szkolenia i warsztaty. Obok znajdziecie link do ich strony z ofertą.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 lutego 2023, w godz. 10:00-16:00.

Dobro(stan) – jak działać, żeby się nie wypalać? Warsztaty dla pracowniczek sektora kultury (instytucji kultury, organizacji pozarządowych). Kosztu udział: 35/50 zł. Szczegóły i zapisy na stronie organizatora.

O warsztatach:

Kto się wypala? Jaka praca wypala? Jak poznać u siebie wypalenie zawodowe? Czy osoby pracujące w kulturze wypalają się inaczej niż te, pracujące w innych sektorach? Jak słuchać swojego ciała, żeby usłyszeć kiedy mówi ważne rzeczy? Czy dobrostan w pracy w kulturze istnieje i jak o niego zadbać? To pytania, które będą nam towarzyszyły podczas warsztatu Dobro(stan) – jak działać, żeby się nie wypalać?. Zaczniemy od łagodnej i niewymagającej pracy z ciałem, przejdziemy przez podstawową wiedzę na temat wypalenia, stresu, oznak wypalenia i czynników ryzyka, wymienimy się doświadczeniami i zaplanujemy działania, które pomogą w dbaniu o siebie w pracy. Warsztat jest skierowany do kobiet i do osób z doświadczeniem bycia kobietą, zarówno statystyki jak i codzienna obserwacja pokazują, że praca w kulturze, opiera się na pracy i zaangażowaniu kobiet. Podczas warsztatu stworzymy przestrzeń do wymiany doświadczeń związanych z pracą w kulturze i poszukamy strategii wzmacniających w duchu collective care i siostrzeństwa. W ramach warsztatów zapewniamy również ciepły wegański posiłek!