NAUCZYCIELE/NAUCZYCIELKI

Zastanawiasz się gdzie warto zabrać klasę? A może interesują Cię warsztaty online w Twojej szkole? Tak czy inaczej mamy coś dla Ciebie. Sprawdź.

Otwarty dzień dziecka, Miejski Teatr Miniatura  fot. Piotr Pędziszewski

Repreztujesz gdańską placowkę oświatową (szkołę lub przedszkole) i chcesz aktywnie włączyć się w realizację programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK? Wypełnij (bardzo) krótki formularz i dołącz do nas!

Jak dokładnie wygląda udział w projekcie?

1. W ciągu roku szkolnego 2023/2024 należy przeprowadzić w klasie przynajmniej pięć lekcji/zajęć inspirowanych naszymi materiałami (scenariuszami zajęć i/lub broszurą edukacyjną, które znajdziecie tutaj).

2. Dwa razy w ciągu roku szkolnego wziąć udział w warsztatach organizowanych w gdańskich instytucjach kultury.

(Ofertę warsztatów znajdą Państwo niżej)

3. Zrealizować jedną inicjatywę kulturalną lub kulturową i zaprezentować ją w swojej szkole.

Inicjatywa powinna wypływać z potrzeb i zainteresowań uczniów i opierać się na ich twórczej aktywności (np. Dzień Kultur Świata, prezentacja spektaklu stworzonego przez uczniów, projekt artystyczno-społeczny). Niżej zobaczysz nasze pomysły na inicjatywy, które można zrealizować w szkole.

Aby uzyskać certyfikat uczestnictwa w programie, prosimy o wypełnienie i przesłanie krótkiej ankiety dostępnej pod tym linkiem.

Ambasador_ka programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK – konkurs | WYNIKI

W kwietniu ogłosiliśmy wyniki pierwszego konkursu „Ambasador_ka programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK” dla nauczycielek i nauczycieli pracujących w gdańskich placówkach oświatowych . Zobacz, kto zdobył tytuł, a kto wyróżnienie.

Sprawdź ofertę gdańskich instytucji kultury i zobacz, dokąd się możesz wybrać ze swoją klasą:

Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA

Mejski Teatr Miniatura

Hevelianum

Gdański Archipelag Kultury

Gdański Teatr Szekspirowski

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku