Warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli

Wystarczy napisać do nas mail: info@edukacjadokultury.gdansk.pl, a my prześlemy link do spotykania online na platformie Teams. Najbliższe odbędzie się już w ten czwartek (12 stycznia) o godzinie 18.00.

Spotkania grupy EDK. Gdańsk, realizowane w ramach projektu Kreatywna Pedagogika, trwają od października 2022 roku. Prowadzi je Marta Jankowska z biura programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK, a współtworzą gdańscy nauczyciele i nauczycielki wszystkich poziomów edukacyjnych – od przedszkola, poprzez szkoły podstawowe, aż po szkoły średnie.

Podczas spotkań uczestnicy i uczestniczki:

  • wymieniają się inspiracjami do twórczych działań,
  • poznają konkretne narzędzia i materiały przydatne do pracy z dziećmi i młodzieżą,
  • dzielą się doświadczeniami,
  • rekomendują ciekawe wydarzenia na kulturalnej mapie Gdańska,
  • a nawet tworzą materiały edukacyjne.

W spotkaniach uczestniczą też przedstawiciele gdańskich INSTYTUCJI KULTURY, otwarci na potrzeby i pomysły nauczycielek i nauczycieli.

W listopadzie o różnorodnych możliwościach jakie przedszkolom i szkołom oferuje Teatr Wybrzeże, mówiła specjalistka ds. edukacji Weronika Łucyk.

W grudniu na spotkaniu pojawiła się Monika Kryger kierowniczka działu edukacji i obsługi ruchu turystycznego Muzeum Gdańska, która opowiedziała o bogatej ofercie edukacyjnej tej instytucji.

A na najbliższym spotkaniu – w czwartek 12 stycznia o 18.00 – pojawi się Mateusz Brodowski z Gdańskiego Archipelagu Kultury. Opowie o możliwościach współpracy GAKu ze szkołami, będzie też czas na rozmowę.

Oprócz gościa pojawią się oczywiście inspiracje, które warto wykorzystać w przedszkolach i szkołach.

Program EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK – to działa. Włącz się!

Zobacz więcej