Dorośli

Zrób sobie {ONTYK} | Weekendowy warsztat dla dorosłych

12.03.2023
godz. 10:00

Sztuka praktyczna i sztuka użytkowa to motto współczesnego dizajnu. Na warsztatach uczestnicy stworzą własne, unikatowe dzieła sztuki, które posłużą nie tylko jako dekoracja, ale także jako forma użytkowa.
Warsztaty tworzenia form przy pomocy gipsu polimerowego opracowanego przez {Ontyk}, podzielone będą na kilka etapów, rozłożonych na dwa spotkania. Podczas wprowadzenia uczestnicy zapoznają się z materiałem, jakim jest gips polimerowy, jego historią, zastosowaniem i specyfikacją techniczną. Następnie uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób stworzyć formę z silikonu formierskiego. W kolejnym etapie warsztatowicze przygotują własne lastryko, po czym przejdą przez cały proces wyrabiania masy polimerowej, tworząc swoją paletę kolorów i wylewając formę. Ostatnim etapem pracy będzie szlifowanie odlewów oraz ich impregnowanie.

wstęp bezpłatny | sobota, 11.03.2023, godz. 10.00 – 14.00 i niedziela, 12.03.2023, godz. 10.00 – 14.00
ilość miejsc ograniczona
zapisy: brak wolnych miejsc, tylko lista rezerwowa | Kamila Gruba-Szabuńko | k.gruba@laznia.pl
sala warsztatowa nr 24
kategoria wiekowa: dorośli, seniorzy
nazwiska prowadzących: Agata Ołubowicz, Adam Żygas {ONTYK}

Projekt realizowany w zakresie zadania „Nowy Port. W Centrum” w ramach kontynuacji projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.