Dorośli

Zmysłowe herbaty i zielona pauza | warsztaty ogrodnicze dla dorosłych

10.07.2024
godz. 17:00
10.07.2024 środa g. 17:00-18:30

„Zmysłowe herbaty i zielona pauza”
warsztaty ogrodnicze dla dorosłych
w cyklu „Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu”

Podczas warsztatu razem z uczestnikami doświadczymy „zielonej pauzy” w kontakcie z przyrodą oraz wykonamy własne mieszanki herbat, które ucieszą nasze zmysły.

Wykonane przez siebie kompozycje herbat uczestnicy mogą zabrać do domu. Zachęcamy do przyjścia w wygodnym obuwiu oraz swobodnym stroju, który może się ubrudzić 😉

prowadzenie: Joanna Paniec – architektka krajobrazu, animatorka kultury, edukatorka

obowiązują zapisy: mailowe etnograf@mng.gda.pl lub pod nr. 58 552 41 39
zajęcia bezpłatne, liczba miejsc ograniczona
Oddział Etnografii MNG, ul. Cystersów 19 (Spichlerz Opacki)
Joanna Paniec – architektka krajobrazu, animatorka kultury, edukatorka. W 2004 roku ukończyła studia w Katedrze Sztuki, na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w SGGW w Warszawie. Od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się projektowaniem zieleni miejskiej i ogrodów, w latach 2015 – 2020 ogrodnik miejska w Gdańsku i główna specjalistka ds. zielonej marki miasta w Biurze Prezydenta Gdańska. Jako ekspertka ds. edukacyjnych wspierała Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot w projekcie „Klimat w szkołach metropolii”, prowadzi własną pracownię projektową slowgarden.design, promując kształtowanie otoczenia w sposób zrównoważony oraz współtworzy podcast „Odcienie zieleni” (www.odcieniezieleni.org).

Cykl wydarzeń „Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu”
to multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci, rodzin oraz dorosłych. Uważne i czułe obcowanie z naturą, wrażliwe praktykowanie sztuki i aktywne wspólne działanie pozwolą poczuć się dobrze, zapomnieć na chwilę o codziennych niepokojach i doświadczyć własnej sprawczości.
Uczestników zaprosimy zarówno do „przestrzeni kultury” – wnętrza Spichlerza Opackiego, jak i „przestrzeni natury” – muzealnego ogrodu i otaczającego Oddział Etnografii MNG parku Oliwskiego.
W cyklu warsztaty m.in.: ogrodnicze, muzyczne, międzykulturowe i rękodzielnicze inspirowane tradycją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: „Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku”.