Grupy zorganizowane, Młodzież, Nauczyciele

Zima w stoczni oferta dla grup zorganizowanych

29.01.2024 - 09.02.2024
godz. 10:00
Czy ferie w mieście muszą być nudne? Absolutnie nie! Zapraszamy dzieci w wieku 6–10 lat, spędzające ferie w grupach zorganizowanych, na zajęcia w Europejskim Centrum Solidarności. Spędzimy czas w kreatywny sposób, będziemy mieli okazję na lepsze zintegrowanie się grupy, a także zdobywanie wiedzy poprzez zabawę.

Wydarzenie płatne: 15 zł od uczestnika rezerwacja na podstawie formularza, opłata w dniu wizyty (cena i link do biletów)/

Temat I: Wielokształtowanie

Wyobraź sobie, że masz narysować dom. Jakich figur użyjesz? Wyjrzyj przez okno, jakie kształty napotkasz w krajobrazie miasta? Na zajęciach przekonamy się, że architektura to nie tylko kwadraty, prostokąty, koła i trójkąty. Projektując budynki architekci i architektki szukają inspiracji we wszystkim, co otacza człowieka – w świecie roślin i zwierząt, nowinkach technologicznych, sztuce i kulturze. Dzięki temu powstają zaskakujące budynki o niespotykanych, oryginalnych formach, które przełamują monotonię miejskiego krajobrazu. Na zajęciach spróbujemy uruchomić wyobraźnię i stworzyć makiety budynków – ciekawych, radosnych, szalonych, takich, jakie chcielibyśmy zobaczyć wokół nas.

Temat II: W kole siła

Wszystko będzie kręcić się wokół motywu koła. Poszukamy go w stoczni, na statkach i w naszym otoczeniu. Poznamy dyscypliny zimowych igrzysk olimpijskich, a także poćwiczymy pracę w grupach, która pokaże, że każdy jest ważny, aby projekt się udał. Zajęcia będą także szansą na zintegrowanie się grupy, podczas aktywności z elementami tańca.