Dzieci i opiekunowie

Zabawy z Szekspirem | warsztaty rodzinne

19.11.2023
godz. 12:00

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na rodzinną przygodę z Williamem Szekspirem!

Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat.
Będą się odbywały w jedną wybraną niedzielę miesiąca o godz. 10.00 i 12.00.

Podczas każdego z comiesięcznych spotkań odwiedzimy inny zakamarek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, a punktem wyjścia dla naszych zajęć będą dzieła najsłynniejszego dramaturga.

“Burza” – 19 listopada

Lubimy burze mózgów, nigdy nie przeżyliśmy burzy na pustyni, czasem mamy burzowe humorki, a jeśli chodzi o lektury to zaczytujemy się w „Burzy” Williama Szekspira i wyobrażamy sobie opisaną przez niego wyspę pełną dźwięków! Podczas listopadowych warsztatów rodzinnych narobimy dużo hałasu tworząc kreatywne instrumenty muzyczne i damy się ponieść temu co gra nam w duszach, poznając przy okazji ciekawe wątki jednego z najpopularniejszych dzieł mistrza ze Stratfordu.

“Zimowa opowieść” – 10 grudnia

Na grudniowych warsztatach rodzinnych przeniesiemy się w zimowy klimat właśnie dzięki „Zimowej opowieści” – jednemu z mniej znanych utworów Szekspira, którego akcja toczy się, nad morzem w… Czechach. I nawet jeśli w Czechach tak naprawdę morza nie ma, literatura rządzi się własnymi prawami, a dzieło mistrza daje nam morze możliwości, aby kreatywnie spędzić czas na zabawach aktorskich. Tym razem będziemy wcielać się w różne role i kreować postać sceniczną.

Zajęcia potrwają 90 minut.
Bilety w cenie: 40 zł (dziecko) / 30 zł (opiekun), dostępne są online i w kasach teatru.