Dorośli

Wspólnota Myśli | Spotkanie z filozofią dla ludzi ciekawych

09.11.2023
godz. 17:30

Projekt Wspólnota Myśli” został wyłoniony w konkursie dla organizacji pozarządowych, jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach PROGRAMU EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK.

 

Wspólnota Myśli to otwarta społeczność osób, które lubią myśleć, lubią dzielić się myślami, ale nie są jednomyślne.

Różnorodność poglądów, postaw, wieku, płci i doświadczeń jest bogactwem, z którego czerpiemy w trakcie naszych wędrówek po krainie filozofii.

Filozofia nie jest dla nas zbiorem wiedzy zamkniętej w zakurzonych księgach, ale żywą umiejętnością odnajdywania się w zmieniającej się rzeczywistości.

Do Wspólnoty Myśli można dołączyć w każdej chwili, w każdej chwili można również ją opuścić. Spotykamy się, bo chcemy, bo czerpiemy z tego korzyści, bo możemy się czymś podzielić.

W trakcie zajęć rozmawiamy o tym, czym jest filozofia, poruszamy kwestie nad którymi myśliciele łamią sobie głowy od wieków i szukamy w bogactwie myśli sposobów na lepsze odnajdywanie się w aktualnej rzeczywistości.

Jeżeli lubisz myśleć, lubisz myślami się dzielić i nie masz problemu z tym, że ktoś myśli inaczej niż Ty – te zajęcia są dla Ciebie.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 listopada o godz. 17.30, w jego trakcie będziemy rozmawiać o tym, czym jest filozofia, jaka jej dziedzina jest dla uczestników najbardziej interesująca i do czego może się nam przydać.

Zajęcia prowadzi współuczestnicząc Paweł Paniec – filozof, animator kultury, prezes Stowarzyszenie PROM Kultura, autor i realizator licznych inicjatyw promujących myślenie filozoficzne i lokalną historię skierowanych do dorosłych i dzieci. Pomysłodawca i spiritus movens Wspólnoty Myśli.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale należy zapisać się na stronie
wspolnotamysli.org/zapisy
tam też znajdziecie temat aktualnego spotkania

Nie jest wymagane uczestnictwo we wszystkich warsztatach, każdy z nich stanowi odrębną całość. Jeżeli zatem interesuje Cię jakiś temat, albo zdecydowanie nie interesuje Cię jakiś temat – czuj się wolny w swoich decyzjach o uczestnictwie lub nie. Zapisy prowadzimy osobno na każde wydarzenie, ale jeżeli po zapisaniu okaże się, że nie możesz w nim wziąć udziału – daj nam o tym znać, gdyż zazwyczaj na liście rezerwowych oczekują osoby gotowe zająć Twoje miejsce.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie PROM Kultura.
Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach Programu Edukacja do Kultury. Gdańsk

Wspiera nas  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Wspierają nas także osoby prywatne, które postanowiły zostać Patronami i Matronami Wspólnoty Myśli, jeżeli uważasz, że warto rozwijać naszą inicjatywę pomóż nam w tym dokonując dobrowolnej wpłaty na stronie www.patronite.pl/wspolnotamysli


ORGANIZATOR: Stowarzyszenie PROM* Kultura + inni