Dorośli

Wspólnota Myśli | Spotkanie z filozofią dla ludzi ciekawych

16.11.2023
godz. 17:30

Projekt Wspólnota Myśli” został wyłoniony w konkursie dla organizacji pozarządowych, jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach PROGRAMU EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK.

 

Zapraszamy do Filii Naukowej WiMBP (ul. Obrońców Wybrzeża 2, Gdańsk) na spotkania wokół filozofii.

W trakcie zajęć rozmawiamy o tym, czym jest filozofia, poruszamy kwestie nad którymi myśliciele łamią sobie głowy od wieków i szukamy w bogactwie myśli sposobów na lepsze odnajdywanie się w aktualnej rzeczywistości.

Jeżeli lubisz myśleć, lubisz myślami się dzielić i nie masz problemu z tym, że ktoś myśli inaczej niż Ty – te zajęcia są dla Ciebie.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 16 listopada o godz. 17.30, w jego trakcie będziemy rozmawiać o tym, czym jest filozofia, jaka jej dziedzina jest dla uczestników najbardziej interesująca i do czego może się nam przydać.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale należy zapisać się na stronie

wspolnotamysli.org/zapisy – tam też znajdziecie temat aktualnego spotkania

Zajęcia prowadzi współuczestnicząc Paweł Paniec – filozof, animator kultury, prezes Stowarzyszenie PROM Kultura, autor i realizator licznych inicjatyw promujących myślenie filozoficzne i lokalną historię skierowanych do dorosłych i dzieci. Pomysłodawca i spiritus movens Wspólnoty Myśli.

Wspólnota Myśli to otwarta społeczność osób, które cenią sobie myślenie, które lubią się dzielić myślami, które nie są jednomyślne.

Spotykamy się, aby doskonalić swoje umiejętności myślenia, aby rozwijać zdolności formułowania własnych przekonań, komunikowania ich innym, słuchania cudzych poglądów i szanującego dialogu z nimi.

Punktem wyjścia naszych działań jest filozofia jako zbiór wiedzy i kompetencji. Wiedza jest dla nas mniej ważna niż kompetencje. Wiedza jest dla nas pretekstem do ćwiczenia kompetencji myślenia krytycznego, analitycznego i systemowego, ale również twórczego, empatycznego i troskliwego.

Dowiedz się o nas więcej, dołącz do nas i wspieraj nasze działania na stronie:

patronite.pl/wspolnotamysli

Projekt Wspólnota myśli realizuje Stowarzyszenie PROM Kultura, zadanie dofinansowano ze środków Miasta Gdańska w ramach programu Edukacja do Kultury. Gdańsk

Spotykamy się dzięki wsparciu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku


ORGANIZATOR: Stowarzyszenie PROM* Kultura + inni