Dorośli

Wspólnota Myśli | Metafizyka – jaki Wszechświat możemy pomyśleć?

23.10.2023
godz. 18:00

Projekt Wspólnota Myśli” został wyłoniony w konkursie dla organizacji pozarządowych, jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach PROGRAMU EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK.

Wspólnota Myśli to otwarta społeczność osób, które lubią myśleć, lubią dzielić się myślami, ale nie są jednomyślne.

Różnorodność poglądów, postaw, wieku, płci i doświadczeń jest bogactwem, z którego czerpiemy w trakcie naszych wędrówek po krainie filozofii.

Filozofia nie jest dla nas zbiorem wiedzy zamkniętej w zakurzonych księgach, ale żywą umiejętnością odnajdywania się w zmieniającej się rzeczywistości.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się

23.10.2023 r. o godz. 18.00 w Bibliotece Manhattan.

Metafizyka – jaki Wszechświat możemy pomyśleć?

Świato-pogląd to coś więcej niż zestaw naszych przekonań etycznych czy identyfikacji moralnych. U  jego podstaw leżą zazwyczaj przyjmowane automatycznie sądy o naturze świata. To one warunkują to, że coś uznajemy za możliwe lub nie i to jakie możliwości bytowania uznajemy za realne. Na spotkaniu zastanowimy się, z czego składają się nasze bazowe wyobrażenia o wszechświecie i jak to wpływa na nasze życie. Jeśli w ogóle. Zapraszamy!

Jeżeli nie zdążycie lub nie zdołacie przeczytać, nie obawiajcie się przyjść. Na początku spotkania opowiemy sobie treść, żeby wszyscy uczestnicy rozmowy przystąpili do niej z wystarczającym zasobem danych.

Wstęp wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, których można dokonać na stronie

wspolnotamysli.org/zglossie

tam również znajduje się więcej informacji dotyczących całości projektu

Nad całością wydarzenia i nad bezpiecznym przebiegiem wspólnej wyprawy do świata myśli czuwa pomysłodawca i organizator Wspólnoty Myśli Paweł Paniec filozof, animator kultury, edukator, autor i realizator wielu inicjatyw popularyzujących wiedzę z zakresu filozofii i lokalnej historii, w tym cyklów autorskich warsztatów skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych, a także wykładów online dostępnych w serwisie YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UChcJwdYoEAGsXvlaUgARhrw których możecie wysłuchać jako próbek naszej działalności, jeżeli mielibyście wątpliwości, czy zajęcia będą Was satysfakcjonować.

Jeżeli wcześniej nie brałaś/brałeś udziału w spotkaniach Wspólnoty Myśli, wiedz że nie stanowi to żadnej przeszkody. Nie jest konieczne uczestnictwo we wszystkich warsztatach, każdy z nich stanowi odrębną całość. Jeżeli zatem interesuje Cię jakiś temat, albo zdecydowanie nie interesuje Cię jakiś temat – czuj się wolny w swoich decyzjach o uczestnictwie lub nie.

Zapisy prowadzimy osobno na każde wydarzenie, ale jeżeli po zapisaniu okaże się, że nie możesz w nim wziąć udziału – daj nam o tym znać, gdyż zazwyczaj na liście rezerwowych oczekują osoby gotowe zająć Twoje miejsce.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie PROM Kultura.
Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach Programu Edukacja do Kultury. Gdańsk

Wspiera nas  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Wspierają nas także osoby prywatne, które postanowiły zostać Patronami i Matronami Wspólnoty Myśli, jeżeli uważasz, że warto rozwijać naszą inicjatywę pomóż nam w tym dokonując dobrowolnej wpłaty na stronie www.patronite.pl/wspolnotamysli