Dorośli, Młodzież

Wiwat Szymborska! Konkurs literacki i plastyczny

14.09.2023 - 23.10.2023

Wiwat Szymborska!
Trójmiejski Konkurs Poetycki na Limeryk|Lepiej|Odwódkę|Altruitkę
Trójmiejski Konkurs Plastyczny na Wyklejankę

Zrób kolaż – wyklejankę, napisz limeryk – spróbuj poczuć się jak Wisława Szymborska! Ogłaszamy trójmiejski konkurs dla młodzieży i dorosłych, organizowany przez Fundację Wspólnota Gdańska. Jest o co walczyć – autorzy najlepszych prac odwiedzą mieszkanie Noblistki w Krakowie! Na zwycięzców czekają również atrakcyjne nagrody książkowe.

Wiwat Szymborska – inspirująca, wzruszająca, bawiąca, refleksyjna… Urodzona sto lat temu, mistrzyni słowa, królowa błyskotliwych fraz, tłumaczka, której poezję przetłumaczono na pięćdziesiąt języków, do tego autorka dowcipnych wyklejanek, z nieodłączną filiżanką kawy i papierosem, miłośniczka kiczu i serialu „Niewolnica Isaura”, uhonorowana Orderem Orła Białego.

Wróćmy do Jej twórczości, spójrzmy na świat Jej oczyma. Zapraszamy do zabawy w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież w wieku 14-18 lat oraz osoby dorosłe.

Do poniedziałku, 23 października 2023 (do godz. 16.00), należy zgłaszać prace plastyczne wykonane ręcznie w technice kolażu, w formacie A3 lub A4 oraz krótkie formy poetyckie inspirowane limerykami Szymborskiej lub stworzonymi przez Nią gatunkami: lepiejem, odwódką i altruitką. Ogłoszenie wyników, połączone z wystawą najciekawszych prac, nastąpi 28 października br.

Tematyka dowolna, a jedynym ograniczeniem jest forma i… wyobraźnia! Bawmy się więc słowem, znaczeniami, metaforą, kontrastem, paradoksem.

Konkursy są organizowane w ramach świętowania setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej w Oliwskim Ratuszu Kultury. Zapraszamy do udziału!

Organizatorem projektu jest Fundacja Wspólnota Gdańska, partnerem Fundacja Wisławy Szymborskiej, Wydawnictwo „Tytuł” i Fundacja MiastoKreacja, patronat medialny – Trójmiasto.pl.
Projekt „Wiwat Szymborska!” jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Szczegóły i regulamin konkursu znajdziecie na stronie organizatora.