Grupy zorganizowane, Nauczyciele

Warsztaty po spektaklu „Tajemnice kina”

28.03.2023
godz. 10:00
Małe/duże dramaturgiczno-scenograficzne zagadki” – podczas warsztatów zabawimy się w głównych bohaterów Maję i Lassiego i zaprojektujemy trochę teatralnych zagadek. Wykorzystamy do tego stworzone przez nas miniaturowe makiety i lalki lub warsztaty w ramach Miniaturowego laboratorium formy: to cykl warsztatów rozwijający ekspresję artystyczną poprzez działanie twórcze. Dające przestrzeń do poznania i doświadczenia danej, konkretnej formy, techniki teatralnej ( do wyboru) – i w zależności od formy: angażujące ruchowo, plastycznie, muzycznie itp. 

Warsztaty na terenie teatru. Tutaj czerpiemy inspirację z archiwalnych zasobów magazynowych teatru i jednocześnie poprzez własne eksperymentowanie stajemy się nowoczesnymi twórcami teatralnymi. 

Wybierz warsztat wokół interesującej ciebie formy: 

Lalka w teatrze- poznajemy, animujemy, kreujemy- podczas warsztatów uczniowie poznają różne techniki lalkarskie i postarają się odkryć co zrobić, aby współgrać z formą, którą chcą poruszyć? Co kryje się za słowem animować? I do czego potrzebna nam jest uważność , koncentracja i szacunek? 

Maska w teatrze- podczas warsztatu sprawdzimy co to znaczy ubrać się w formę, schować się w niej i co wtedy robi nasze ciało. Czy są jakieś tajemnice i zasady pracy z maską? Spróbujemy to odkryć albo zakryć. No właśnie odpowiemy na pytanie czy maska zakrywa czy odkrywa i co to za tajemnicza forma? 

Teatr przedmiotu- tu przedmiot , wyobraźnia i wznosząc będą w roli głównej. Coś co jest nam bardzo znane może nas zaprowadzić, otworzyć drzwi do nieznanych źródeł naszej wyobraźni i teatru. Czasem okazuje się, że najprostsze przedmioty z otoczenia w teatrze mają swój nieskończony potencjał Jak zwykły przedmiot tworzy magię teatru. 

Teatr plastyczny / ożywionej formy- na warsztat weźmiemy jakąś znaną nam z dnia codziennego materię np.: papier, tkanina, folia itp. I z czegoś tak oczywistego stworzymy świat wielkich przygód naszej wyobraźni, pomoże nam w tym nieco teatralne światło i muzyka. 

Światłoczułe formy- światło/cień/ uv. Na warsztacie poeksperymentujemy ze światłem i oswajaniem ciemności. Będziemy oświetlać, prześwietlać , wydobywać światłem. Sprawdzimy co to teatr cieni i czarny teatr i jak tworzyć teatralną magię. Efekt wow gwarantowany. Nasz czarny teatr w rezultacie może okazać się nawet bardzo kolorowy. 

Teatr opowieści/ kamibishai/ dramaturgie- jak tworzyć proste opowieści w grupie. Jak opowiadać za pomocą obrazu ( teatru ilustracji) i tworzyć z tego proste dramaturgiczne historie- to pretekst do tworzenia niezliczonej ilości teatralnych scenariuszy. 

Taniec kreatywny-ruch w teatrze formy jest niezbędny, ruch jest także wehikułem naszego rozwoju. Na warsztatach, jak na próbie teatralnej sprawdzimy co inspiruje nas do ruchu? I jak z tego tworzy się etiudę, choreografię, świat teatru i tańca. Stworzymy wspólnie jedną scenę ze spektaklu, który będziecie mogli rozwijać dalej w klasie. 

Projektowanie/ kostium/scenografia – To warsztat mini makiet i mini pracowni krawieckich. Na początek trochę archiwum- bo zajrzymy dla inspiracji w stare projekty scenograficzno – kostiumograficzne. Następnie stworzymy swoje projekty i to co płaskie( rysunki) zaaranżujemy w mini przestrzeniach 3 D( projekty,makiety i manekiny pójdą w ruch). 

Więcej informacji na stronie: bilety@teatrminiatura.pl oraz pod numerami tel.: +48 601 628 377 oraz 58 341 94 83.