Warsztaty do wystawy Dominiki Gierszewskiej | W oczach mi się tli od nowa

25.11.2023
godz. 13:00

25 listopada wspólnie z twórczyniami wystawy „W oczach mi się tli od nowa” będziemy eksplorować świat zmysłów!

Percepcja to zagadnienie wszyte w zainteresowania Dominiki Gierszewskiej. „W oczach mi się tli od nowa” przygląda się temu, jak wyobraźnia organizuje „pobierane” za pomocą zmysłów elementy rzeczywistości. Co jednak, kiedy nie mamy dostępu do wszystkich zmysłów? Jakie mechanizmy i emocje pojawiają się w sytuacji, gdy naszą percepcję zasila deficyt?

W najbliższą sobotę wspólnie z artystką oraz kuratorką wystawy, Alicją Jelińską, wybierzemy się do Gdańskiej Galerii Zmysłów, by poszukać odpowiedzi na te pytania. Zatopiona w ciemności Galeria przekierowuje potrzebę widzenia na inne zmysły, oferując intensywne doświadczenie chwili i uwrażliwiając na świat osób z niepełnosprawnością wzroku. W kontrolowanych warunkach całkowitego mroku odkrywać będziemy nowe wymiary własnej percepcji.

Naszą badawczą miniwyprawę zaczniemy w GGM1, gdzie wyposażeni w insajderską wiedzę Alicji Jelińskiej i korzystając z obecności Dominiki Gierszewskiej, porozmawiamy m.in. o tym, jaką rolę w projektowaniu wystawy miał zmysłowy wymiar postrzegania. Warto wspomnieć, że już od 30 października ekspozycja dostępna będzie w audiodeskrypcji.

————

„W OCZACH MI SIĘ TLI OD NOWA”
Dominika Gierszewska
13.10 – 10.12.2023
Gdańska Galeria Miejska 1 (ul. Piwna 27/29)