Grupy zorganizowane, Nauczyciele

Warsztaty do spektaklu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”

03.03.2023
godz. 10:00

Warsztat pt. Drogi do… MARZEŃ” – to krótki warsztat o odwadze, wierze w siebie i uważności. Po rozśpiewanym spektaklu wspólnie wyruszmy w podróż podczas warsztatów. Będziemy projektować, wyznaczać cele, badać przeszkody i przyglądać się jak to jest z tą nasza wiarą w siebie. Sprawdzimy co nam pomaga, a co przeszkadza. Czy potrzebne nam są do tego czary? Trochę teatralnie, scenograficznie, matematycznie bo jak to w spektaklu śpiewają – „Każdy metr tej żółtej drogi bezcenny jest”. Może na koniec odważymy się nawet wspólnie zaśpiewać piosenkę:

„Lecz na na nudę bardzo dobry sposób jest.
Trzeba w siebie się zanurzyć, samym sobą się posłużyć,
swoją własną żółtą drogą w siebie wejść.”

lub warsztaty w ramach Miniaturowego laboratorium formy: to cykl warsztatów rozwijający ekspresję artystyczną poprzez działanie twórcze. Dające przestrzeń do poznania i doświadczenia danej, konkretnej formy, techniki teatralnej ( do wyboru) – i w zależności od formy: angażujące ruchowo, plastycznie, muzycznie itp.

Koszt: 250 zł od grupy (do 30 osób). Grupy chętne do wzięcia udziału w zajęciach (klasy szkolne) proszone są o kontakt z kasą biletową: bilety@teatrminiatura.pl lub tel. 60162837 w celu rezerwacji i sposobu płatności.

Warsztaty na terenie teatru. Tutaj czerpiemy inspirację z archiwalnych zasobów magazynowych teatru i jednocześnie poprzez własne eksperymentowanie stajemy się nowoczesnymi twórcami teatralnymi.
Wybierz warsztat wokół interesującej ciebie formy :

Lalka w teatrze – poznajemy, animujemy, kreujemy- podczas warsztatów uczniowie poznają różne techniki lalkarskie i postarają się odkryć co zrobić, aby współgrać z formą, którą chcą poruszyć? Co kryje się za słowem animować? I do czego potrzebna nam jest uważność , koncentracja i szacunek?

Maska w teatrze – podczas warsztatu sprawdzimy co to znaczy ubrać się w formę, schować się w niej i co wtedy robi nasze ciało. Czy są jakieś tajemnice i zasady pracy z maską? Spróbujemy to odkryć albo zakryć. No właśnie odpowiemy na pytanie czy maska zakrywa czy odkrywa i co to za tajemnicza forma?

Teatr przedmiotu – tu przedmiot , wyobraźnia i wznosząc będą w roli głównej. Coś co jest nam bardzo znane może nas zaprowadzić, otworzyć drzwi do nieznanych źródeł naszej wyobraźni i teatru. Czasem okazuje się, że najprostsze przedmioty z otoczenia w teatrze mają swój nieskończony potencjał Jak zwykły przedmiot tworzy magię teatru.

Teatr plastyczny / ożywionej formy – na warsztat weźmiemy jakąś znaną nam z dnia codziennego materię np.: papier, tkanina, folia itp. I z czegoś tak oczywistego stworzymy świat wielkich przygód naszej wyobraźni, pomoże nam w tym nieco teatralne światło i muzyka.

Światłoczułe formy-światło/cień/uv. Na warsztacie poeksperymentujemy ze światłem i oswajaniem ciemności. Będziemy oświetlać, prześwietlać , wydobywać światłem. Sprawdzimy co to teatr cieni i czarny teatr i jak tworzyć teatralną magię. Efekt wow gwarantowany. Nasz czarny teatr w rezultacie może okazać się nawet bardzo kolorowy.

Teatr opowieści/ kamibishai/ dramaturgie – jak tworzyć proste opowieści w grupie. Jak opowiadać za pomocą obrazu ( teatru ilustracji) i tworzyć z tego proste dramaturgiczne historie- to pretekst do tworzenia niezliczonej ilości teatralnych scenariuszy.

Taniec kreatywny – ruch w teatrze formy jest niezbędny, ruch jest także wehikułem naszego rozwoju. Na warsztatach, jak na próbie teatralnej sprawdzimy co inspiruje nas do ruchu? I jak z tego tworzy się etiudę, choreografię, świat teatru i tańca. Stworzymy wspólnie jedną scenę ze spektaklu, który będziecie mogli rozwijać dalej w klasie.

Projektowanie/ kostium/scenografia – To warsztat mini makiet i mini pracowni krawieckich. Na początek trochę archiwum- bo zajrzymy dla inspiracji w stare projekty scenograficzno – kostiumograficzne. Następnie stworzymy swoje projekty i to co płaskie( rysunki) zaaranżujemy w mini przestrzeniach 3 D( projekty,makiety i manekiny pójdą w ruch).

Warsztaty odbywają się w dostępnych przez teatr terminach. Mogą dobywać się przed lub po spektaklu, lub terminie ustalonym poza spektaklami.