Grupy zorganizowane

Warsztat po spektaklu Tonja z Glimmerdalen

08.03.2023
godz. 10:00

Warsztaty pt. „Miasteczko uczuć – tropem Tonji i nas samych”

Uczestnicy warsztatów tak jak bohaterka spektaklu znajdą się w miasteczku – teatralnym miasteczku uczuć. I tropem uczuć, emocji, wydarzeń Tonji staną przed teatralnymi zadaniami. To będzie czas na refleksje w działaniu i odnalezienie swojego motta- co dla nas jest ważne, żeby być sprawczym w życiu i o czym mówią nam nasze emocje.

– o tym co dla nas ważne („ szybkość i wiara w siebie- to najważniejsze”- tak mówi Tonja)
– co zrobić gdy wszystko się wywróci się do góry nogami
-w życiu jest z górki i pod górkę
– emocje na scenę podczas aktorskich i dramowych działań

LUB WARSZTATY W RAMACH MiniaturoweGO laboratorium formy. To cykl warsztatów rozwijający ekspresję artystyczną poprzez działanie twórcze. Dające przestrzeń do poznania i doświadczenia danej, konkretnej formy, techniki teatralnej ( do wyboru) – i w zależności od formy: angażujące ruchowo, plastycznie, muzycznie itp.

Warsztaty na terenie teatru. Tutaj czerpiemy inspirację z archiwalnych zasobów magazynowych teatru i jednocześnie poprzez własne eksperymentowanie stajemy się nowoczesnymi twórcami teatralnymi.
Wybierz warsztat wokół interesującej ciebie formy:

Lalka w teatrze – poznajemy, animujemy, kreujemy- podczas warsztatów uczniowie poznają różne techniki lalkarskie i postarają się odkryć co zrobić, aby współgrać z formą, którą chcą poruszyć? Co kryje się za słowem animować? I do czego potrzebna nam jest uważność , koncentracja i szacunek?

Maska w teatrze- podczas warsztatu sprawdzimy co to znaczy ubrać się w formę, schować się w niej i co wtedy robi nasze ciało. Czy są jakieś tajemnice i zasady pracy z maską? Spróbujemy to odkryć albo zakryć. No właśnie odpowiemy na pytanie czy maska zakrywa czy odkrywa i co to za tajemnicza forma?

Teatr przedmiotu – tu przedmiot , wyobraźnia i wznosząc będą w roli głównej. Coś co jest nam bardzo znane może nas zaprowadzić, otworzyć drzwi do nieznanych źródeł naszej wyobraźni i teatru. Czasem okazuje się, że najprostsze przedmioty z otoczenia w teatrze mają swój nieskończony potencjał Jak zwykły przedmiot tworzy magię teatru.

Teatr plastyczny/ ożywionej formy- na warsztat weźmiemy jakąś znaną nam z dnia codziennego materię np.: papier, tkanina, folia itp. I z czegoś tak oczywistego stworzymy świat wielkich przygód naszej wyobraźni, pomoże nam w tym nieco teatralne światło i muzyka.

Światłoczułe formy-światło/cień/ uv. Na warsztacie poeksperymentujemy ze światłem i oswajaniem ciemności. Będziemy oświetlać, prześwietlać , wydobywać światłem. Sprawdzimy co to teatr cieni i czarny teatr i jak tworzyć teatralną magię. Efekt wow gwarantowany. Nasz czarny teatr w rezultacie może okazać się nawet bardzo kolorowy.

Teatr opowieści/ kamibishai/ dramaturgie- jak tworzyć proste opowieści w grupie. Jak opowiadać za pomocą obrazu ( teatru ilustracji) i tworzyć z tego proste dramaturgiczne historie- to pretekst do tworzenia niezliczonej ilości teatralnych scenariuszy.

Taniec kreatywny-ruch w teatrze formy jest niezbędny, ruch jest także wehikułem naszego rozwoju. Na warsztatach, jak na próbie teatralnej sprawdzimy co inspiruje nas do ruchu? I jak z tego tworzy się etiudę, choreografię, świat teatru i tańca. Stworzymy wspólnie jedną scenę ze spektaklu, który będziecie mogli rozwijać dalej w klasie.

Projektowanie/ kostium/scenografia – To warsztat mini makiet i mini pracowni krawieckich. Na początek trochę archiwum- bo zajrzymy dla inspiracji w stare projekty scenograficzno – kostiumograficzne. Następnie stworzymy swoje projekty i to co płaskie( rysunki) zaaranżujemy w mini przestrzeniach 3 D (projekty,makiety i manekiny pójdą w ruch).

Więcej informacji na stronie: bilety@teatrminiatura.pl oraz pod numerami tel.: +48 601 628 377 oraz 58 341 94 83.