Dorośli

Tworzenie luster | Mikołajkowe warsztaty dla dorosłych

11.12.2022
godz. 10:00

Któż nie marzy o otaczaniu się pięknymi rzeczami? A jeszcze lepiej, jeśli mamy możliwość stworzenia tych rzeczy od podstaw! Połączenie sztuki z praktycznością to zdecydowanie coś wspaniałego i popularnego w aktualnym postrzeganiu dizajnu.

 

Na warsztatach zaproponujemy uczestnikom i uczestniczkom stworzenie własnych, wyjątkowych dzieł sztuki, które dodatkowo posłużą zarówno jako dekoracja, ale także jako forma użytkowa mająca wiele zastosowań. Warsztaty odlewania form z gipsu polimerowego by {Ontyk} podzielone będą na kilka etapów, rozłożonych na dwa spotkania. Podczas wprowadzenia uczestnicy zapoznają się z materiałem, jakim jest gips polimerowy, jego historią, zastosowaniem i specyfikacją techniczną. Następnie dowiedzą się, w jaki sposób stworzyć formę z silikonu formierskiego. W kolejnym etapie warsztatowicze przygotują własne lastryko, po czym przejdą przez cały proces wyrabiania masy polimerowej, tworząc swoją paletę kolorów i wylewając formę. Ostatnim etapem pracy będzie szlifowanie odlewów oraz ich impregnowanie. Gotowy przedmiot jest multifunkcjonalny, a jego zastosowanie zależeć będzie tylko od naszej kreatywności.

 

Projekt realizowany w zakresie zadania „Nowy Port. W Centrum” w ramach kontynuacji projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.