Dzieci i opiekunowie

Trzy siostry u władcy wichrów | warsztaty z baśnią Agaty Półtorak

24.02.2023
godz. 17:30

GAK Dom Sztuki zaprasza na kolejną odsłonę teatru kamishibai i warsztatów z baśnią w wykonaniu Agaty Półtorak. W lutym czeka na nas baśń niemiecka pt. „Trzy siostry u władcy wichrów”.

Warsztaty z baśnią Agaty Półtorak to spotkanie składające się z dwóch części: pierwsza z nich polega na spektaklu w konwencji japońskiego teatru ilustracji. Druga część to warsztaty rękodzielnicze, w czasie których uczestnicy samodzielnie sporządzają dzieła inspirowane treścią baśni. Tym razem uczestnicy wykonają małe makiety z igloo i eskimoskiem.

Czas trwania warsztatów: 2 godz.

Warsztaty prowadzi:
Agata Półtorak – z wykształcenia jest nauczycielem nauczania początkowego. Od 2003 roku zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci, podręczników i materiałów edukacyjnych. W dorobku ma również książki autorskie. Współpracuje z wydawnictwami: Harmonia, Marpress, Operon, BEA, Zielona Sowa, Literatura i GWP. Prowadzi zajęcia plastyczne dla przedszkolaków, a w wolnych chwilach tworzy drobne rękodzieło, głównie obrazy z tkanin i zabawki szyte ręcznie. W ramach współpracy z bibliotekami prowadzi warsztaty literacko-plastyczne.


ORGANIZATOR: GAK Dom Sztuki