Nauczyciele, Specjaliści i liderzy

Teatralny Pasjans | Nabór do 26 maja!

12.05.2023 - 26.05.2023
godz. 10:00

Teatralny Pasjans – nabór do 26 maja!

Ogłaszamy nabór do projektu Teatralny Pasjans – łączącego młodzież, osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami. Już po raz 8-my otwieramy możliwość uczestniczenia w twórczym procesie kreowania spektaklu i wyzwolenia prawdziwych teatralnych emocji. Teatralny Pasjans skierowany jest do grup uczniów, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami z Trójmiasta i okolic. W swoich lokalnych ośrodkach/miejscowościach, pod opieką profesjonalnych reżyserów teatralnych, uczestnicy przygotowują własną adaptację sceniczną jednego z dzieł Szekspira. Jeden tekst jest jednocześnie przygotowywany przez jedną grupę seniorów, jedną uczniów i jedną grupę osób z niepełnosprawnościami.

Jest to projekt pobudzający pasje, integrujący różne środowiska, przywracające godność i dumę z własnych osiągnięć. Choć na co dzień jesteśmy różni – w Teatralnym Pasjansie mówimy tym samym językiem – tym samym tekstem teatralnym. Jedni po drugich wcielamy się w te same role. Ten projekt uczy nas wszystkich szacunku do siebie nawzajem. I pokazuje, że każdy człowiek ma coś absolutnie niezwykłego do zaoferowania światu.

Do udziału zapraszamy:
– grupy seniorów
– grupy uczniów (13-16 lat) z nauczycielem prowadzącym
– grupy osób z niepełnosprawnościami

W ósmej edycji Teatralnego Pasjansa grupy uczestników zmierzą się z tekstami Williama Szekspira – trzy grupy zrealizują “Otella“, następne “Koriolana”, a trzy kolejne “Wesołe kumoszki z Windsoru”. Każdej grupie przydzielimy profesjonalnego reżysera, który będzie pracował z nią w wybranym przez grupę miejscu. Finał projektu odbędzie się na deskach Teatru Szekspirowskiego w dniach 4-6 grudnia 2023.

Jak się zgłosić?

Wypełnij FORMULARZ
lub napisz mejla na adres: anna.ratkiewicz@teatrszekspirowski.pl
Zgłoszenia przyjmujemy do 26 maja 2023.
Wyniki naboru zostaną ogłoszone 1 czerwca 2023.
Regulamin

Informacje i pytania

Marta Nowicka: 58 351 01 18 lub 604 759 340
Anna Ratkiewicz: 58 351 01 19 lub 698 034 820