Dzieci i opiekunowie, Grupy zorganizowane, Nauczyciele

Stacjonarne lekcje muzealne dla klas I-III SP | Muzeum Bursztynu

22.05.2023 - 26.05.2023
godz. 10:15

Lekcje muzealne są poświęcone wybitnym gdańskim zabytkom oraz historii i dziedzictwu naszego miasta. Dział Edukacji stara się pokazać, jaką wartość niesie ze sobą wspólna tożsamość miejsca i ludzi. Dlatego szczególny nacisk kładzie na kontakt z zabytkiem i namacalnymi świadkami historii.

„Powiedz mi – a zapomnę. Pokaż – a zapamiętam. Pozwól zrobić – a zrozumiem.” Zgodnie z tą Konfucjuszowską zasadą zajęcia dla uczniów klas I-III przygotowujemy uwzględniając rozmaite dziecięce aktywności. To lekcje warte wypieków na twarzy!

Muzeum Bursztynu, ul. Wielkie Młyny 16

AMBERLAB (klasy I-II)

Czy wiecie, co to jest muzeum, czemu i komu służy i co można w nim zobaczyć? Dlaczego właśnie w Gdańsku mamy Muzeum Bursztynu? Poza wiedzą teoretyczną nabędziemy także całkiem praktycznej umiejętności. A mianowicie będziemy uczyć się odróżniać prawdziwy bursztyn od falsyfikatu, a także projektować autorską biżuterię.

kontakt: Ludmiła Skulbaszewska +48 789 449 650

Bursztynowa komnata (klasy I-II)

Oj będzie się działo! Podczas zajęć nie tylko dowiemy się, jak wyglądała zaginiona komnata, ale także wcielimy się w prawdziwych poszukiwaczy skarbów, będziemy układać puzzle oraz… odbudujemy ten bezcenny zabytek, po którym wszelki ślad zaginął!

kontakt:  Ludmiła Skulbaszewska +48 789 449 650

Bursztyn i jego kolory (klasy I-III)

Te zajęcia to magiczna opowieść o bursztynie i jego właściwościach. Pełne aktywnych zadań odkrywanie jego wszystkich (zdawałoby się nieskończonych) form, struktur i odcieni…

kontakt: Joanna Grążawska +48 512 418 732

Bursztynowe legendy (klasy I-III)

Czy słyszeliście już, kim był Featon? A Jurata? To może zdążyliście już poznać Ambrellę albo Anioła z Kaszub i Gryfa? Jeśli nie, to koniecznie musicie przyjść na nasze zajęcia do Muzeum Bursztynu, podczas których postaramy się objaśnić, jaka jest różnica między legendą a rzeczywistością. To nie wszystko: będzie także czas na pracę twórczą, polegającą na przeniesieniu wybranej legendy na papier.

kontakt: Ewa Pawlęga +48 789 449 649

Muzeum Gdańska w swojej ofercie posiada zajęcia dedykowane osobom z niepełnosprawnościami.

Spotkania odbywają się przez pięć dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku. Godzinę spotkania ustalamy indywidualnie, w przedziale czasowym 10.15-14.00.

Płatności i czas trwania:

  • Lekcje muzealne są odpłatne, w kwocie 20 złotych od uczestnika w Muzeum Bursztynu oraz 10 złotych od uczestnika w pozostałych oddziałach, i trwają jedną godzinę zegarową. Opiekunowie (jeden na dziesięciu podopiecznych) uczestniczą bezpłatnie.

Rezerwacji zajęć prosimy dokonywać telefonicznie pod numerem wskazanym przy każdym temacie zajęć.

Prosimy, by w zajęciach brała udział tylko jedna klasa – wspólna i zgodna praca uczestników jest dla nas bardzo ważna.

Prosimy także o punktualne rozpoczynanie zajęć oraz niezwłoczną informację telefoniczną lub mailową w przypadku rezygnacji. Ze względów organizacyjnych zastrzegamy, że grupa spóźniona bez uprzedzenia ponad 15 minut może nie zostać przyjęta.