Dorośli

Spotkania z filozofią dla ciekawych | Wspólnota Myśli w Bibliotece Manhattan

18.12.2023
godz. 18:00

Projekt Wspólnota Myśli” został wyłoniony w konkursie dla organizacji pozarządowych, jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach PROGRAMU EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK.

Wspólnota Myśli to otwarta społeczność osób, które lubią myśleć, lubią dzielić się myślami, ale nie są jednomyślne.

Różnorodność poglądów, postaw, wieku, płci i doświadczeń jest bogactwem, z którego czerpiemy w trakcie naszych wędrówek po krainie filozofii.

Filozofia nie jest dla nas zbiorem wiedzy zamkniętej w zakurzonych księgach, ale żywą umiejętnością odnajdywania się w zmieniającej się rzeczywistości. 

Zapraszamy na kolejne spotkania, które zaczynają się w poniedziałki o godz. 18.00 w Bibliotece Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu.

Temat najbliższego spotkania możesz sprawdzić na stronie:

wspolnotamysli.org

Jeżeli nie brałeś/aś udziału we wcześniejszych spotkaniach, nie trać więcej okazji, dołącz do w najbliższy poniedziałek.

Wstęp wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, których można dokonać na stronie

wspolnotamysli.org/zglossie tam również znajduje się więcej informacji dotyczących całości projektu

Zajęcia mają charakter dyskusyjno – warsztatowy, prowadzi je współuczestnicząc Paweł Paniec – filozof, animator kultury, prezes Stowarzyszenie PROM Kultura, autor i realizator licznych inicjatyw promujących myślenie filozoficzne i lokalną historię skierowanych do dorosłych oraz do dzieci. Od 2022 r. prowadzi cotygodniowe spotkania Wspólnoty Myśli.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie PROM Kultura.
Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach Programu Edukacja do Kultury. Gdańsk

Wspiera nas  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Wspierają nas także osoby prywatne, które postanowiły zostać Patronami i Matronkami, Wspólnoty Myśli, jeżeli uważasz, że warto rozwijać naszą inicjatywę pomóż nam w tym dokonując dobrowolnej wpłaty na stronie www.patronite.pl/wspolnotamysli