Dorośli, Młodzież

Rysunek światłem | warsztaty z animacji

22.04.2023
godz. 9:00

ilość miejsc ograniczona
kategoria wiekowa: młodzież, dorośli
sala warsztatowa nr 24
nazwiska prowadzących: prof. Jacek Adamczak i mgr Paweł Prewencki, dr Robert Turło i mgr Adam Przybysz
zapisy: Marta Koniarska | m.koniarska@laznia.pl

wstęp wolny

Warsztaty prowadzone przez Roberta Turło i Adama Przybysza oraz zaproszonych gości z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – prof. Jacka Adamczaka i mgr Pawła Prewenckiego. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby stworzyć wspólne filmy z wykładowcami Katedry Animacji. Zajęcia przybliżą techniki animowania i sposoby nauczania na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Prowadzący zaprezentują filmy oraz etiudy studenckie i podzielą się swoim bogatym doświadczeniem artystycznym. Warsztaty składać się będą z różnych akademickich ćwiczeń determinowanych zainteresowaniami i doświadczeniem poszczególnych prowadzących.

Plan działań:
sobota, 22.04.2023, godz. 9.00-18.00 | Realizacja zadania warsztatowego i zgrywanie filmów
godz. 19.00-21.00 projekcja filmów warsztatowych na plaż w Brzeźnie pomiędzy wejściami 42-43
niedziela, 23.04.2023, godz. 11.00-14.00 | Spotkania i rozmowy: indywidualne korekty z prowadzącymi warsztaty

Przy tworzeniu tematu warsztatów uczestnicy i uczestniczki będą pracować głównie tradycyjną techniką rysunkową. Mile widziane tablety rysunkowe, ale nie jest to konieczność. Następnie, rysunki zostaną zanimowane. Projekcja zrealizowanych animacji odbędzie się tego samego dnia o godzinie 19.00 na plaży w Brzeźnie. Tam, na specjalnym wietrznym ekranie zostaną wyświetlone zrealizowane podczas zajęć prace.

Projekt realizowany w zakresie zadania „Nowy Port. W Centrum” w ramach kontynuacji projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Wydarzenie na Fb organizatora.