Dorośli

Ptaki w ogrodzie | warsztaty rzeźbiarskie

15.06.2024
godz. 13:00
Ptaki w ogrodzie | warsztaty rzeźbiarskie
15 czerwca 2024 (sobota) g.13:00-14:30
„Ptaki w ogrodzie”
warsztaty rzeźbiarskie dla dorosłych
w cyklu „Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu”
Zapraszamy na warsztaty rzeźbiarskie, podczas których pod okiem doświadczonego twórcy ludowego uczestnicy stworzą drewniane ptasie rzeźby, a następnie pomalują je na najbardziej szalone wzory i kolory. Będzie to także wyjątkowa okazja do zapoznania się warsztatem pracy rzeźbiarza, tajnikami pracy dłutem i posłuchania opowieści na temat otaczającej nas przyrody. Prowadzący warsztat – Stanisław Śliwiński – nie tylko podzieli się swoimi umiejętnościami, ale chętnie opowie także o swojej pasji.
prowadzenie: Stanisław Śliwiński – rzeźbiarz, twórca ludowy, prezes Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych
obowiązują zapisy: mailowe etnograf@mng.gda.pl lub pod nr. 58 552 41 39
zajęcia bezpłatne, liczba miejsc ograniczona
ogród Oddziału Etnografii MNG, ul.  Cystersów 19 (Spichlerz Opacki)

🦆 Sobota 15 czerwca to także wydarzenie specjalne w ramach „Letniego Jarmarku Etnograficznego”!

Od 10:00 zieloną przestrzeń przy Oddziale Etnografii wypełnią wyrzeźbione przez twórcę ludowego Stanisława Śliwińskiego barwne ptaki, które znamy z naszych ogrodów, parków i lasów.

Stanisław Śliwiński – rzeźbiarz, twórca ludowy, prezes Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Wykonywaniem prac rzeźbiarskich zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Wypracował własną, oryginalną formę wypowiedzi artystycznej, utrzymaną w konwencji rzeźby ludowej.

Cykl wydarzeń „Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu”
to multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci, rodzin oraz dorosłych. Uważne i czułe obcowanie z naturą, wrażliwe praktykowanie sztuki i aktywne wspólne działanie pozwolą poczuć się dobrze, zapomnieć na chwilę o codziennych niepokojach i doświadczyć własnej sprawczości.
Uczestników zaprosimy zarówno do „przestrzeni kultury” – wnętrza Spichlerza Opackiego, jak i „przestrzeni natury” – muzealnego ogrodu i otaczającego Oddział Etnografii MNG parku Oliwskiego.
W cyklu warsztaty m.in.: ogrodnicze, muzyczne, międzykulturowe i rękodzielnicze inspirowane tradycją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: „Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku”.