Dzieci i opiekunowie

Park pod lupą | warsztaty dla dzieci do 6 l.

16.06.2024
godz. 11:00
16 czerwca (niedziela) i 10 sierpnia (sobota) g.11:00-12:00
„Park pod lupą” | warsztaty dla dzieci do 6 l. w cyklu „Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu”
Zapraszamy na aktywny spacer dla rodzin z dziećmi do 6 lat po parku Oliwskim. Wędrówka po parku to gwarancja niezwykłych przygód! Podczas spaceru wyostrzymy nasze zmysły, będziemy nasłuchiwać odgłosów przyrody, a przez szkła powiększające poszukamy najmniejszych mieszkańców ogrodu.
Park Oliwski stanie się nie tylko ciekawym światem przyrody, ale i miejscem bogatym w materiały plastyczne wykorzystane do twórczych aktywności i zabaw na świeżym powietrzu. Podczas spaceru promujemy bycie blisko natury, uczymy szacunku do przyrody, tłumaczymy, dlaczego tak ważna jest ochrona terenów zielonych.
prowadzenie: Dorota Dombrowska-Wyżga – edukatorka, pedagożka, @Pracownia wy.twórcza
zapisy: etnograf@mng.gda.pl lub tel. 58 552 41 39
zajęcia bezpłatne, liczba miejsc ograniczona
Oddział Etnografii MNG, ul. Cystersów 19 (Spichlerz Opacki)

Dorota Dombrowska-Wyżga – edukatorka, koordynatorka projektów i producentka wydarzeń edukacyjnych, pedagożka. Jedna z twórczyń artystycznego duetu Pracownia wy.twórcza (wraz z Magdaleną Dębną) działającego w Trójmieście od 2013 roku. Ważnym elementem pracy „Pracowni wy.twórczej” jest zapewnienie atmosfery relaksu i uwolnienie procesów twórczego myślenia.

Cykl wydarzeń „Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu”
to multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci, rodzin oraz dorosłych. Uważne i czułe obcowanie z naturą, wrażliwe praktykowanie sztuki i aktywne wspólne działanie pozwolą poczuć się dobrze, zapomnieć na chwilę o codziennych niepokojach i doświadczyć własnej sprawczości.
Uczestników zaprosimy zarówno do „przestrzeni kultury” – wnętrza Spichlerza Opackiego, jak i „przestrzeni natury” – muzealnego ogrodu i otaczającego Oddział Etnografii MNG parku Oliwskiego.
W cyklu warsztaty m.in.: ogrodnicze, muzyczne, międzykulturowe i rękodzielnicze inspirowane tradycją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: „Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku”.