Dorośli, Nauczyciele

Online | NIEZBĘDNIK FILMOWY w praktyce szkolnej – WEBINAR dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych

25.04.2023
godz. 18:00
Zapraszamy na godzinne webinarium „NIEZBĘDNIK FILMOWY DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH w praktyce szkolnej”, który odbędzie się 25 kwietnia o g. 18:00 na platformie Teams.
zapisy:
👉 NIEZBĘDNIK FILMOWY DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W PRAKTYCE SZKOLNEJ:
▶️ https://forms.gle/wxfgJsXknpudgeZ59
Zalogowani nauczyciele otrzymają zaświadczenie o udziale w warsztacie wydane przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały dydaktyczne w formie plików pdf, które prześlemy wraz z zaświadczeniami, istnieje też możliwość zamówienia „Niezbędnika filmowego” w formie drukowanej (poprzez formularz zgłoszeniowy).
💡 W trakcie spotkania online z autorką „Niezbędnika filmowego” , Anną Równy, dowiemy się, jaki był klucz doboru tytułów filmów oraz tematów, które pojawiły się w publikacji przeznaczonej do pracy z uczniami liceów i techników. Porozmawiamy o potencjale filmów krótkometrażowych w pracy wychowawczej i dydaktycznej. Prowadząca opowie o tym, kiedy warto sięgnąć po „Niezbędnik filmowy”, jakie aktywności uczniów można zaplanować, oglądając filmy udostępnione na vod.warszawa.pl.
Proponowane przez nas filmy mogą być inspiracją dla nauczycieli: języka polskiego, historii, historii i teraźniejszości, wiedzy o społeczeństwie, biologii, wychowania do życia w rodzinie, doradztwa zawodowego, etyki, pedagogów i psychologów szkolnych oraz wychowawców klasowych.
Przed webinarium zachęcamy do rejestracji na platformie vod.warszawa.pl, gdzie znajdują się filmy i materiały dydaktyczne wchodzące w skład „Niezbędnika filmowego” dla szkół ponadpodstawowych.
—————————————–
„Niezbędnik filmowy” dla szkół ponadpodstawowych to wskazówki metodyczne do prowadzenia lekcji w liceach i technikach, w oparciu o polskie filmy krótkometrażowe dostępne bezpłatnie na platformie vod.warszawa.pl. Filmy zostały pieczołowicie dobrane przez zespół ekspertek Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, według klucza „młodzi o młodych”. Prezentowane filmy i przygotowane do nich materiały poruszają istotne dla młodzieży kwestie (relacje rodzinne, konflikty z rówieśnikami, uzależnienia, życie codzienne w dobie mediów społecznościowych). Są wśród nich zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne i animowane, wielokrotnie nagradzane na festiwalach filmowych. Znalazły się wśród nich tytuły zrealizowane w ramach programu „30 minut” Studia Munka, oraz studentów szkół filmowych z Łodzi i Katowic, dzisiaj odnoszących sukcesy w branży filmowej, takich jak: Aleksandra Terpińska, Marta Prus, Marcin Podolec, Julia Orlik.