Dzieci i opiekunowie

Meduza | Warsztaty edukacyjne w ramach Nocy Muzeów 2023 grupa I

13.05.2023
godz. 17:00

W ramach Nocy Muzeów 2023 w CSW ŁAŹNIA 1 na Dolnym Mieście odbędą się dwie tury warsztatów edukacyjnych dla dzieci – dla młodszej (6-8 lat) o godz. 17.00 i starszej grupy (9-12 lat) o godz. 19.00.

Uczestnicy i uczestniczki, pod okiem prowadzących, odwiedzą wystawę oraz wezmą udział w warsztatach artystycznych inspirowanych twórczością Katarzyny Serkowskiej, artystki tworzącej w nurcie bioartu. Więcej informacji o aktualnie prezentowanej wystawie KLIKNIJ TUTAJ.

Gdy wszystko wydaje się ciemne, straszne, nie wiadomo gdzie zmierza ani jak się skończy – zapoznaj się ze zwierzęciem mocy MEDUZĄ (Maria Bucardi).

Inspiracją prac Katarzyny Serkowskiej są emocje związane z poczuciem osobistej straty. Tworzywem artystki stały się m.in. łzy, które w jednej z prezentowanych instalacji (nawiązującej do wiktoriańskich łzawników) ze znaku żałoby zmieniają się w symbol mocy pokonywania smutku, stają się punktem wyjścia do tworzenia nowego życia.

Podczas zajęć dzieci wysłuchają opowieści o Meduzie – zwierzęciu mocy, a także o sztuce pokonywania żalu i smutku, o akceptacji przeciwieństw losu i przetwarzaniu ich w wewnętrzną siłę. Z przygotowanych materiałów stworzą własne meduzy, które zabiorą ze sobą do domu. Kontakt z wystawą wzbogaci ich wiedzę i pozwoli im lepiej zrozumieć koncepcje artystki.

Plan wydarzeń w CSW ŁAŹNIA w ramach Nocy Muzeów 2023 KLIKNIJ TUTAJ

– liczba miejsc ograniczona (zapisy: Dominika Jastrzębska | d.jastrzebska@laznia.pl)
– osoby prowadzące zajęcia: Basia Secke i Marta Iwaniuk
– gdzie? sala wystawiennicza, sala nr 1