Lekcje muzealne online dla przedszkoli i klas I-III SP
Zajęcia tematyczne poświęcone wybranym zagadnieniom historii Gdańska prowadzone na platformie Microsoft Teams.
Zajęcia edukacyjne dostosowane są do indywidualnych potrzeb uczestników, dlatego każdą rezerwację poprzedza
dokładny wywiad. Spotkania odbywają się przez pięć dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku. Godzinę spotkania ustalamy indywidualnie, w przedziale czasowym 10.15-14.00.
W zajęciach mogą wziąć udział uczestnicy ze specjalnymi potrzebami, także osoby z niepełnosprawnościami i osoby ukraińsko- oraz angielskojęzyczne.
Muzeum Gdańska zaprasza do udziału w lekcjach muzealnych prowadzonych na żywo za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.
Aby wziąć udział w zajęciach online wystarczy skontaktować się z nami pod numerem telefonu
+48 503 437 825; +48 789 449 683, +48 789 449 685; +48 512 418 745 lub mailowo: edukacja@muzeumgdansk.pl i dokonać rezerwacji terminu.
W kolejnym kroku otrzymacie Państwo wiadomość rezerwacyjną, na którą prosimy odpowiedzieć w ciągu trzech dni roboczych. Wówczas prześlemy ostateczne potwierdzenie z linkiem aktywacyjnym.
W razie pytań, wątpliwości dotyczących sposobu działania platformy, pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą, dla ułatwienia podzieloną na kategorie wiekowe.
UWAGA! W naszej ofercie mamy również lekcje z udziałem tłumacza języka ukraińskiego.
Obecnie są w ofercie trzy tematy lekcji muzealnych online.
Panienka z okienka
Postać Hedwigi, czyli Panienki z okienka, znana jest dzięki powieści Jadwigi Łuszczewskiej oraz późniejszej adaptacji filmowej. Mamy jednak niespodziankę. Oto historyczny pokoik naszej bohaterki znajduje się w Nowym Domu Ławy, gdzie zapraszamy dzieci, by opowiedzieć im o życiu w dawnym Gdańsku. To inspirujące spotkanie ma na celu pokazać, jak inne były obyczaje i mody a także etykieta rządząca życiem młodych ludzi w XVII wieku w Gdańsku. Poznamy stroje, codzienne narzędzia i zabawki oraz sposoby na spędzanie wolnego czasu.
W domu Państwa Uphagenów
Państwo Uphagenowie zapraszają najmłodszych do swojego przepięknego domu przy ulicy Długiej. To wyjątkowy zaszczyt, dlatego musimy tu przyjść! Podczas zajęć odkryjemy, jak żyli gdańszczanie w XVIII wieku, a także jakie tajemnice skrywały ich domy… Wspólnie odbędziemy podróż przez kolejne niespotykane pomieszczania, kipiące często fascynującymi motywami dekoracyjnymi i ornamentami, poszukamy ukrytej dziurki od klucza, dowiemy się, czemu szafy miały nogi i czy stare schody bardzo trzeszczą.
Żeglarskie życie
Te zajęcia poświęcamy codziennemu życiu na morzu w XVIII wieku. Jak wyglądała marynarska codzienność, jak morscy podróżnicy radzili sobie z trudami i niewygodami, na czym polegała różnica między kaprem a piratem i dlaczego morscy rozbójnicy nosili przepaski na oku, skąd wziął się w Gdańsku „Sąd Ostateczny” Memlinga? Na te i wiele innych pytań odpowie lekcja prowadzona przez prawdziwego gdańskiego marynarza i odkrywcę wprost z Dworu Artusa, gdzie podziwiać możemy zabytkową kolekcję modeli żaglowców.
Więcej informacji: https://muzeumgdansk.pl/edukacja/lekcje-on-line/przedszkola-i-klasy-0-iii-sp/