Dzieci i opiekunowie, Grupy zorganizowane, Nauczyciele

Lekcje muzealne online dla klasy IV-VI SP

23.01.2023 - 27.01.2023
godz. 10:15

Zajęcia tematyczne poświęcone wybranym zagadnieniom historii Gdańska prowadzone na platformie Microsoft Teams.
Zajęcia edukacyjne dostosowane są do indywidualnych potrzeb uczestników, dlatego każdą rezerwację poprzedza
dokładny wywiad. Spotkania odbywają się przez pięć dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku. Godzinę spotkania ustalamy indywidualnie, w przedziale czasowym 10.15-14.00.

W zajęciach mogą wziąć udział uczestnicy ze specjalnymi potrzebami, także osoby z niepełnosprawnościami i osoby ukraińsko- oraz angielskojęzyczne.

Muzeum Gdańska zaprasza do udziału w lekcjach muzealnych prowadzonych na żywo za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Aby wziąć udział w zajęciach online wystarczy skontaktować się z nami pod numerem telefonu
+48 503 437 825; +48 789 449 683, +48 789 449 685; +48 512 418 745 lub mailowo: edukacja@muzeumgdansk.pl i dokonać rezerwacji terminu.

W kolejnym kroku otrzymacie Państwo wiadomość rezerwacyjną, na którą prosimy odpowiedzieć w ciągu trzech dni roboczych. Wówczas prześlemy ostateczne potwierdzenie z linkiem aktywacyjnym.

W razie pytań, wątpliwości dotyczących sposobu działania platformy, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą, dla ułatwienia podzieloną na kategorie wiekowe.

UWAGA! W naszej ofercie mamy również lekcje z udziałem tłumacza języka ukraińskiego.

Muzeum Gdańska proponuje dwa tematy zajęć:

Herb Gdańska

Gdańsk jest jednym z nielicznych miast, które herb otrzymały z nadania monarchy. To Kazimierz Jagiellończyk nadał przywilejem z dnia 25 maja 1457 roku nie tylko prawo do używania czerwonego wosku (stąd czerwona tarcza) i ubogacił dotychczasowy herb miejski przez umieszczenie na nim w górnej części tarczy złotej królewskiej korony, ale i wskazał jeden z przynajmniej czterech używanych wówczas w Gdańsku herbów. Jeszcze w tym samym roku ukazuje się pieczęć na której jest wizerunek nowego herbu i to od razu z trzymaczami w postaci lwów. Potwierdza i utrwala się taki wizerunek herbu obficie zdobiąc architekturę miasta jak i widnieje on na licznych emisjach monet gdańskich. Na przykładzie dziejów herbu naszego miasta porozmawiamy o sztuce herbowej i rozwoju heraldyki.

Żeglarskie życie

Te zajęcia poświęcamy codziennemu życiu na morzu w XVIII wieku. Jak wyglądała marynarska codzienność, jak morscy podróżnicy radzili sobie z trudami i niewygodami, na czym polegała różnica między kaprem a piratem i dlaczego morscy rozbójnicy nosili przepaski na oku, skąd wziął się w Gdańsku „Sąd Ostateczny” Memlinga? Na te i wiele innych pytań odpowie lekcja prowadzona przez prawdziwego gdańskiego marynarza i odkrywcę wprost z Dworu Artusa, gdzie podziwiać możemy zabytkową kolekcję modeli żaglowców.

Więcej informacji: https://muzeumgdansk.pl/edukacja/lekcje-on-line/klasy-iv-vi-sp/ 


ORGANIZATOR: Muzeum Gdańska