Dzieci i opiekunowie

Łabędzie, kotki i pieski na szkle | warsztaty rodzinne

14.07.2024
godz. 12:00
Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi od 6 r. ż. z ilustratorką i autorką książek etnograficznych dla dzieci – Anną Kaźmierak.
Podczas warsztatów przyjrzymy się sztuce tradycyjnego malarstwa na szkle i odkryjemy ja na nowo, po swojemu.
Każdy uczestnik stworzy swój obraz w ramce. I choć technika mało znana, to znane i lubiane będą prowincjonale motywy: kotki, pieski i łabędzie.
prowadzenie: Anna Kaźmierak – ilustratorka i autorka książek etnograficznych dla dzieci
zapisy: etnograf@mng.gda.pl lub tel. 58 552 41 39 – od 1 lipca 2024 (2 tyg. przed wydarzeniem)
zajęcia bezpłatne, liczba miejsc ograniczona
Oddział Etnografii MNG, ul. Cystersów 19 (Spichlerz Opacki)
Anna Kaźmierak – malarka, ilustratorka i projektantka graficzna. Po ukończeniu projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi rozpoczęła pracę jako grafik i ilustrator. Będąc pod silnym wpływem estetyki sztuki ludowej i malarstwa dziecięcego, bawi się żywymi kolorami i teksturami, aby uchwycić świat. Oprócz ilustrowania książek dla dzieci prowadzi również inspirowane sztuką ludową warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Odkrywa tradycyjną kulturę polskiej wsi na różne sposoby i czerpie z niej artystyczne inspiracje.
Cykl wydarzeń „Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu”
to multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci, rodzin oraz dorosłych. Uważne i czułe obcowanie z naturą, wrażliwe praktykowanie sztuki i aktywne wspólne działanie pozwolą poczuć się dobrze, zapomnieć na chwilę o codziennych niepokojach i doświadczyć własnej sprawczości.
Uczestników zaprosimy zarówno do „przestrzeni kultury” – wnętrza Spichlerza Opackiego, jak i „przestrzeni natury” – muzealnego ogrodu i otaczającego Oddział Etnografii MNG parku Oliwskiego. W cyklu warsztaty m.in.: ogrodnicze, muzyczne, międzykulturowe i rękodzielnicze inspirowane tradycją.