Kurs Kulturalnego Człowieka | Sztuki wizualne
Czy chcesz lepiej zrozumieć sztukę i kulturę? Kurs Kulturalnego Człowieka to idealna okazja, by odkryć bogactwo teatru, muzyki, architektury, tańca i sztuk wizualnych. Od końca września do końca listopada tegio roku, w pięciu domach kultury GAK, odbędą się inspirujące popołudniowe lekcje i warsztaty.
Podczas kursu poznasz zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty różnych dziedzin sztuki. Będziesz miał_a okazję do wymiany myśli i integracji z innymi uczestnikami oraz artystami prowadzącymi zajęcia. Nasz projekt jest otwarty dla wszystkich – zarówno dla tych, którzy już kochają sztukę, jak i dla tych, którzy przestali chodzić na spektakle czy wystawy z obawy przed niezrozumieniem.
Obiecujemy, że spędzisz miło i efektywnie czas w przyjaznej atmosferze. Otrzymasz narzędzia, które ułatwią Ci odbiór sztuki i odwagę, by bawić się nią bez ograniczeń. Lekjce będą tłumaczone na PJM.
Kurs Kulturalnego Człowieka trwa od końca września do końca listopada. Jeśli chcesz skorzystać z pełnej oferty, możesz zakupić karnet na wszystkie zajęcia.
kup KARNET
Dołącz do nas i stań się częścią społeczności Kursu Kulturalnego Człowieka!
28.10, G 18:00
• Lekcja 1: „Skąd wzięła się sztuka? – czyli dlaczego ludzie zaczęli tworzyć”. Omówienie historii sztuki na podstawie wybranych dzieł, skupiając się na funkcji, jaką pełniła sztuka w danej epoce.
• Warsztat 1: „Jak rysować, żeby się nie przejmować” – warsztaty z rysunku automatycznego z Aliną Mielnik.
04.11, G 18:00
• Lekcja 2: „Kompozycja w oparciu o formę otwartą Oskara Hansena”. Kilka słów o kompozycji i formie otwartej.
• Warsztat 2: „Forma Otwarta” – gra z kompozycją, polegająca na domalowywaniu do pustego płótna pojedynczych gestów malarskich z zachowaniem formy otwartej.
12.11, G 18:00
• Lekcja 3: „Akcja” – o sztuce akcji, performansie, happeningu. Omówienie wybranych osób artystycznych i ich prac z zakresu sztuki performatywnej polskiej oraz zagranicznej.
• Warsztat 3: „Pokaż siebie i zaprzecz” – działania dokamerowe, dwuminutowe działania dokamerowe, zwieńczone pokazem i omówieniem efektów pracy grupy.
15.11, G 18:00
• Lekcja 4: „Problem autotematyzmu” – różnica między sztuką biograficzną a autotematyczną. Współprowadzone z Martyną Modzelewską.
• Warsztat 4: „Manifest” – wspólne tworzenie manifestu dla sztuki, którą chcemy tworzyć i którą chcemy oglądać.
Zapisy i bilety:
* Zakup biletu gwarantuje miejsce na lekcjach.