Dzieci i opiekunowie

Książka w roli głównej. Sezon 2: Aleksandra Dulkiewicz

23.04.2023
godz. 15:00

Teatr Miniatura zaprasza. Kontynuujemy bardzo lubiany przez Was cykl, podczas którego wyjątkowi goście czytają książki dla dzieci razem z naszymi aktorami, pedagogami teatru i publicznością! W zeszłym roku zapraszaliśmy znanych sportowców, w tym roku naszymi gośćmi będą osoby wykonujące ciekawe zawody.

Pierwsze spotkanie sezonu 2 przypada na Światowy Dzień Książki, czyli 23 kwietnia, kiedy będziemy gościć Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagog teatru Moniką Tomczyk przeczyta fragmenty książki „Ach, jak cudowna jest Panama!” Janoscha (Wydawnictwo Znak).
Po czytaniu wszyscy chętni – a zawsze jest ich dużo 🙂 – mogą zadać pytania naszemu gościowi, w tym przypadku m.in. o to, jak to jest być prezydentem miasta i co taki prezydent robi.
Jak zazwyczaj proponujemy też dodatkowe warsztaty rodzinne inspirowane czytaną książką – tym razem pod tytułem „Nowy wspaniały świat” – z naszą pedagog teatru Moniką Tomczyk. Można się na nie zapisywać poprzez formularz zgłoszeń https://forms.gle/v6m7q7LGwDyj4Av7A
Wejście na czytanie i spotkanie z gościem na podstawie wejściówek w symbolicznej cenie 5 zł do zakupu w kasie teatru, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu. Każde spotkanie jest tłumaczone na Polski Język Migowy.