Dorośli, Dzieci i opiekunowie, Młodzież, Nauczyciele, Specjaliści i liderzy

„Klisze”, spektakl powarsztatowy Młodego Teatru Szekspirowskiego

11.12.2022
godz. 19:00

Spektakl powarsztatowy Młodego Teatru Szekspirowskiego

Reżyseria: Marzena Nieczuja Urbańska

Muzyka: Hansu

Spektakl stworzony został w cyklu warsztatowym w nowopowstałej młodzieżowej grupie teatralnej pod auspicjami Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Oparty jest w głównej mierze o improwizacje, które były podstawowym źródłem twórczych działań grupy. Obserwacje otaczającego świata, doświadczenia, które dotyczą pośrednio lub bezpośrednio młodych ludzi uczestniczących w warsztatach i są dla nich ważne, stały się inspiracją i tworzywem spektaklu.

Tytuł nawiązuje do kliszy pamięci, w których niczym na taśmie fotograficznej lub filmowej każdy z nas przechowuje ważne dla siebie zdarzenia i obrazy z życia. Młodzi pasjonaci teatru zmierzą się z trudną materią jaką jest spektakl, w którym nie ma zapisanego dialogu, od nich zależy jak go poprowadzą, znając dokładnie sensy, znaczenia i zdarzenia, które mają nastąpić na scenie.

Wystąpią:

Aleksandra Dębowska, Daria Dulska, Róża Grala, Aleksandra Kochanek, Weronika Maj, Julia Mazur, Zofia Pietrzak, Patrycja Radosz, Dobromiła Sachse, Nina Stańczak, Zuzanna Stankiewicz, Hanna Wowerka, Miłosz Bogdanowicz, Błażej Grzębski, Antoni Kubicki, Jakub Olędzki, Michał Woźniak, Oliwer Zawadzki.

Więcej informacji: https://teatrszekspirowski.pl/wydarzenia/klisze/