Dzieci i opiekunowie

Gdańskie Targi Książki | Spotkanie z autorami serii Rodzina Obrabków

15.09.2023
godz. 11:00

W ramach piątych Gdańskich Targów Książki organizujemy również wydarzenia dla najmłodszych czytelników, w tym dla uczniów szkół podstawowych i ich nauczycieli. Zachęcamy do zapoznania się z programem targów, który w całości jest dostępny na www.gdanskietargiksiazki.pl

Gdańskie Targi Książki 2023 odbędą się w Europejskim Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1, Gdańsk).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy! Zapisy pod numerem: 537-778- 325 lub na mail: malwina@sztukawyboru.eu

GODZ. 11:00 – Spotkanie z autorami serii Rodzina Obrabków-Andersem Sparringiem i ilustratorem Perem Gustavssonem Tłumaczka książki oraz prowadząca rozmowę Agnieszka Stróżyk

Aktualnie na Zakamarkowej półce są cztery tytuły o rodzinie Obrabków: „Rodzina Obrabków i urodzinowy skok”; „Rodzina Obrabków i złoty diament”; „Rodzina Obrabków i psia sprawa” ; oraz „Rodzina Obrabków i sekret Icjanta”. W przygotowaniu kolejny tom.

Wiek:6+ 

Anders Sparring

Piszę zarówno książki dla dzieci, jak i scenariusze filmowe i telewizyjne. Kiedy pracuję, lubię być w domu z rodziną i w wolnych chwilach bawić się z psem albo gotować. Moją specjalnością jest  pizza. Chciałbym dodać, że porządny ze mnie człowiek i nigdy niczego nie ukradłem.

Per Gustavsson

Tworzę ilustracje do książek, które sam wymyślam, i do takich, które napisał ktoś inny. Zilustrowałem już ponad dwadzieścia własnych książek obrazkowych i ponad sto tekstów innych autorów. Kocham muzykę i kiedy pracuję, zawsze czegoś słucham. Często jest to muzyka filmowa. Lubię też jeść – chętnie sam gotuję albo wychodzę do restauracji. Potrafię przyrządzić zarówno tradycyjną szwedzką zapiekankę z boczkiem, jak i azjatyckie czy afrykańskie dania. Nie mogę się już doczekać, by znów spróbować polskich potraw!

SALA 5