Dzieci i opiekunowie

Gdańskie Targi Książki | Spotkanie z autorką książki „Piia Pierniczek się wyprowadza”

15.09.2023
godz. 13:00

W ramach piątych Gdańskich Targów Książki organizujemy również wydarzenia dla najmłodszych czytelników, w tym dla uczniów szkół podstawowych i ich nauczycieli. Zachęcamy do zapoznania się z programem targów, który w całości jest dostępny na www.gdanskietargiksiazki.pl

Gdańskie Targi Książki 2023 odbędą się w Europejskim Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1, Gdańsk).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy! Zapisy pod numerem: 537-778- 325 lub na mail: malwina@sztukawyboru.eu

GODZ. 13:00 – Spotkanie z autorką książki „Piia Pierniczek się wyprowadza” – Kairi Look oraz ilustratorką Ullą Saar. Prowadzenie i tłumaczenie spotkania: Marta Perlikiewicz, autorka przekładu

O Estoni, przeprowadzkach i szczęściu

Spotkanie z Kairi Look i Ullą Saar autorkami książki Piia Pierniczek się wprowadza oraz tłumaczką Martą Perlikiewicz. Piia Pierniczek ma szczęście! Jej nowy dom aż roi się od fantastycznych sąsiadów… nawet zwierzęta mają tu coś do powiedzenia! Jak to możliwe? Zapraszamy na spotkanie.

„Piia Pierniczek się wyprowadza”

Piia Pierniczek wprowadza się wraz z rodzicami i kotem Gąbką do przytulnego domu przy alei Topolowej. Czy znajdzie w nim przyjaciół, z którymi będzie mogła spędzać czas?

Na szczęście okazuje się, że w nowym miejscu aż roi się od barwnych postaci! Na najwyższym piętrze mieszka Mirjam z grubym bernardynem Baronem, w bańkach mydlanych ukrywają się małe zwierzaczki, w szafie – mól, a z Kanady przyjeżdża Jack, który uwielbia niedźwiedzie. Jest też ulubiony wujek Rasmus, który zabierze Piię do zoo i pomoże jej rozwiązać pewną zagadkę… Życie na Topolowej na pewno nie będzie nudne.

Ciepła i wesoła opowieść o rodzinie i przyjaźni. Wiek: 7+