Dzieci i opiekunowie

Ferie zimowe w Spichlerzu Błękitny Baranek

09.02.2024
godz. 10:00

Spichlerz Błękitny Baranek zachęca do skorzystania z oferty kulturalnej przygotowanej na ferie zimowe w 2024 roku. Tematem przewodnim zajęć edukacyjnych dla dzieci będzie kuchnia dawnych gdańszczan.

Edukatorzy poprowadzą grę muzealną. Zagadki będą dotyczyły elementów zastawy stołowej, potraw serwowanych w dawnym Gdańsku oraz dawnych zwyczajów kulinarnych. Dzieci otrzymają karty zadań (na sztywnych podkładkach z klipsami) i ołówki. Rozwiązania będą poukrywane w różnych częściach muzeum, przede wszystkim na nowej wystawie „Zza miedzy i zza morza. Kuchnia i stół gdański w świetle badań archeologicznych”. W trakcie zabawy uczestnicy zwiedzą prawie cały Spichlerz Błękitny Baranek!

Po zakończeniu gry edukatorzy zaproszą dzieci na warsztaty plastyczne, które będą prowadzone w sali konferencyjnej na parterze Spichlerza. Tam powstaną magnesy na lodówkę. Do wyboru będą różne kształty kojarzące się z kuchnią, na przykład naczynia, owoce i warzywa. Gotowy magnes będzie można wziąć do domu jako pamiątkę z muzeum.

Uczestnicy:

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym, które opanowały podstawy czytania i pisania.

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób w grupie

Zapisy:

Obowiązują zapisy telefoniczne: 58-326-23-24.

Zgłoszenia od 8:30-16:00 przyjmuje Dział Edukacji Archeologicznej i Wystaw

Bilety: 10 zł/osoba (opiekunowie bezpłatnie)