Dzieci i opiekunowie, Młodzież

Ferie z Otwartym IKMem | Warsztaty dubbingowe

21.01.2023
godz. 10:00

Warsztaty dubbingowe dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat

21.01 (sobota), Instytut Kultury Miejskiej, 10.00 – 19.00 (3 grupy po 3h)

Zapisy zamknięte

Maksymalna ilość uczestników: 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń

Warsztaty dubbingowe to projekt skierowany do osób zainteresowanych poznaniem podstaw unikalnego zawodu aktora głosowego. Zazwyczaj praca ta wiąże się z wielogodzinnymi nagraniami w studiu – nasze warsztaty zakładają stworzenie warunków do nagrań w przestrzeni Instytutu Kultury Miejskiej i pracę z uczestnikami nad autorskimi animacjami.

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci i młodzieży z elementami pracy z mikrofonem oraz podstawowymi narzędziami w pracy aktora głosowego. Realizacje dubbingowe zwykle odbywają się w Warszawie, w związku z tym dzieci i młodzież z innych regionów Polski nie mają możliwości sprawdzenia się w tej formie twórczości, która często jest ich marzeniem. Dzięki warsztatom dubbingowym będą mogły nie tylko spróbować czegoś nowego, ale być może odkryć talent, który wyznaczy ścieżkę ich zawodowej kariery. Pierwszym krokiem na tej drodze będzie nagranie razem z aktorką dubbingową (Olą Lis) oraz realizatorem dźwięku (Jackiem Wojno) próbki demo – każda osoba będzie miała szansę podłożyć głos do jednej postaci z kreskówki.

Po warsztatach uczestnicy otrzymają nagranie w formie pliku mp4, który będą mogli wykorzystać w celach promocyjnych. Równolegle do nagrań odbędą się zajęcia z dykcji, impostacji głosu oraz elementarnych zadań aktorskich, mające na celu przygotowanie uczestników do pracy z mikrofonem. Poprowadzi je aktorka i reżyserka – Aga Skawińska.

Więcej o projekcie i warsztatach organizowanych w ramach Otwartego IKMu na stronie: https://otwarty.ikm.gda.pl.