Europejska Noc Muzeów | Wartownia Nr 1 na Westerplatte
Westerplatte broni się nadal. Te słowa zna każdy Polak. Na Westerplatte, w jednej z dwóch ocalałych fortyfikacji, zobaczysz wystawę przygotowaną przez obrońców Wojskowej Składnicy Tranzytowej. W 1908 roku westerplatczycy przekazali obiekt i pamiątki obecnemu Muzeum Gdańska. Wśród najcenniejszych są te po dowódcy obrony, majorze Henryku Sucharskim.
Jeśli dysponujesz pamiątkami związanymi z powojenną historią Westerplatte (kartki pocztowe, gazety, fotografie), szczególnie z lat 1974-1989, może je przekazać do naszych zbiorów i zostać Darczyńcą Muzeum Gdańska. Darczyńca będzie miał unikalną możliwość zwiedzania kabiny bojowej w Wartowni nr 1.
Muzeum Gdańska? Byłem tu!
Ile muzeów jest w stanie zwiedzić uczestnik podczas Nocy Muzeów? Pora to sprawdzić! Zapraszamy Cię do wybrania się w nocną podróż po oddziałach Muzeum Gdańska.
Odwiedź przynajmniej 3 oddziały i wykonaj w nich selfie.
Następnie wrzuć posta na swój profil na Facebooku lub Instagramie z hasłem „Muzeum Gdańska? Byłem/am tu!”, oznaczając profil „Muzeum Gdańska”. Napisz, jakie miejsca przedstawiają fotografie (np. Muzeum Bursztynu, Dom Uphagena, Muzeum Nauki Gdańskiej).
Wyślij nam wiadomość Messengerem z linkiem do posta lub jego screenem oraz nazwą książki wydanej przez nasze Muzeum, którą chciał(a)byś otrzymać.
Uważasz, że nasze wyzwanie to dla Ciebie pestka? Za każdy kolejny oddział dorzucamy kolejną publikację do wyboru. Pamiętaj tylko, że ilość dostępnych książek w zabawie jest ograniczona. Kto pierwszy, ten lepszy!
Z naszej zabawy są wykluczeni szczęśliwi posiadacze Biletów bez kolejki.