Nauczyciele, Specjaliści i liderzy

Czy wiesz, w co grają Twoi uczniowie? | warsztaty dla nauczycieli

17.03.2023
godz. 17:00

Czy wiesz, w co grają Twoi uczniowie?
Warsztaty dla nauczycieli wprowadzające w świat gier komputerowych i video

Celem zajęć jest wsparcie informacyjne dla nauczycielek i nauczycieli, pokazanie dobrych stron gier komputerowych ora video (fakty i mity), wskazanie rodzaju zależności od gier, podkreślenie konieczności zachowania balansu. Wszystko w myśl zasady – nie da się wyeliminować świata cyfrowego z życia naszych uczniów, trzeba więc nauczyć ich mądrze z niego korzystać, aby zachować higienę cyfrową.

Prowadzący potraktuje gry jako pretekst do szerszej rozmowy i dalszej analizy. Uczestnicy otrzymają dostęp do specjalistycznego raportu, poznają czasopisma o grach (które będzie np. można zamówić do biblioteki szkolnej i zachęcić do ich lektury uczniów).

W efekcie uczestnicy zajęć będą się lepiej z uczniami komunikować, będą potrafili odczytywać kody, dostaną do ręki odpowiednie narzędzia.

Termin dla nauczycieli ze szkół podstawowych: 16 marca 2023 (czwartek) godz. 17:00-20:00 (w tym przerwa kawowa)
Termin dla nauczycieli ze szkół średnich: 17 marca 2023 (piątek) godz. 17:00-20:00 (w tym przerwa kawowa)
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski (16.03 – Foyer, 17.03 – Sala Spotkań)
Opłata: 35 zł od osoby za zajęcia (możliwe wystawienie faktury)
Liczba miejsc na każde zajęcia ograniczona: 15
Uczestnicy otrzymają imienne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Prowadzący: Łukasz Szałankiewicz (Collegium da Vinci, Poznań)

Artysta dźwiękowy, członek Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. W swojej pracy skupia się w równej mierze na sferze wizualnej, jak i muzycznej. Jego działalność artystyczna oscyluje także wokół interaktywnych instalacji. Posiada wieloletnie doświadczenie kuratorskie, zarówno jako kurator cyklu audio-wizualnego w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Gdańsk (2007-2015), jak i uczestnik wielu międzynarodowych projektów. Jest współtwórcą wydawnictwa i platformy Audiotong. W latach 2016-2017 pracował jako kurator projektów specjalnych, ze szczególnym naciskiem na promocję gier komputerowych oraz mediów interaktywnych w Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku. Twórca modułu kultury cyfrowej na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się zagadnieniem audio w mediach interaktywnych w poznańskim Collegium Da Vinci na Wydziale Informatyki i Komunikacji Wizualnej.

Bilety online (35 zł)