Dzieci i opiekunowie, Młodzież

Cud nad Martwą Wisłą | Sztuka i Ekologia | Festiwal artystyczny dla dzieci

15.08.2023
godz. 12:00

15 sierpnia 2023 | wtorek | 12.00-23.00

podwórko przy CSW ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie, ul. Strajku Dokerów 5 | Gdańsk Nowy Port
wstęp wolny, na wydarzeniu będą obecni tłumacze i tłumaczki PJM

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, pełne beztroskiej i kreatywnej zabawy, artystycznych wrażeń i twórczych inspiracji! W tym roku, z okazji obchodów 25-lecia działalności CSW ŁAŹNIA, organizujemy specjalną, 10. edycję festiwalu artystycznego dla dzieci Cud nad Martwą Wisłą, pod tegorocznym hasłem – Sztuka i Ekologia. Festiwalowe atrakcje zostały zaplanowane w taki sposób, aby każdy miłośnik i miłośniczka sztuki znaleźli coś dla siebie. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy specjalnie dla Was!

Już od godziny 12.00 rozpoczynamy wspólną, artystyczną podróż po świecie sztuki współczesnej podczas warsztatu ŻYWA GALERIA. Odwiedzimy aktualnie prezentowaną wystawę, na którą odpowiemy w twórczy sposób małymi dziełami sztuki wykonanymi samodzielnie z materiałów pochodzących z recyklingu.

Wszystkie mniejsze i większe bzykacze muszą mieć gdzie mieszkać! O godzinie 12.30 zapraszamy wszystkich entomologów i entomolożki do stworzenia DOMKÓW DLA OWADÓW. Te niezwykle pożyteczne istoty mogą już od teraz zamieszkać w Twoim ogrodzie!

O godzinie 13.00 zapraszamy na małe co nieco, które wspólnie ugotujemy podczas WARSZTATU KULINARNEGO z Kolektywem Samo Dobro. Będzie to wielka, sąsiedzka uczta w duchu zero waste, bazująca na aromatycznej kuchni sezonowej.

Jesteście pewni, że znacie wszystkie zakamarki Nowego Portu? Weźcie udział w RODZINNYM SPACERZE z Lokalnym Przewodnikiem Łukaszem Wojachem, z którym wyruszamy w trasę już
o godzinie 14.00. Poznajcie tą niesamowitą, portową dzielnicę na nowo!

O godzinie 15.00 zapraszamy na niezwykle klimatyczny, plenerowy KONCERT zespołu Odłam Źdźbło. Pozwólcie sobie na moment wytchnienia w cieniu drzew i zatrzymajcie się na chwilę przy kołysanych wiatrem ludowych melodiach.

Po koncercie zapraszamy na WARSZTATY CUDOWNEGO SITODRUKU. Odświeżcie swoją garderobę i o godzinie 15.30 przyjdźcie pod stanowisko warsztatowe z własnym t-shirtem, torbą, lub innym materiałem, na którym będziecie mogli samodzielnie odbić grafikę!

O godzinie 15.30 odbędzie się kolejny WARSZTAT KULINARNY z Kolektywem Samo Dobro. Smacznego!

O godzinie 16.00 rozpocznie się ekologiczny warsztat z Aleksandrą Tatarczuk KOTY, JEŻE, PANDY I POMPONY. Z przygotowanych materiałów recyklingowych pokażemy Wam jak stworzyć kolorowe zabawki!

Od 17.00 zapraszamy do udziału w kolejnej artystycznej przygodzie. Ilustratorka i autorka książek Agata Królak poprowadzi warsztat NAJLEPSZĄ SZTUKĘ ROBI PRZYRODA. Z przygotowanych materiałów stworzymy ramy obrazu, które pozwolą nam kadrować otaczający nas świat.

Następnie, od godziny 19.00 podążymy ŚLADAMI NATURY z Katarzyną Witt. Artystka zaprosi Was do poeksperymentowania ze śladami odciskanymi przy użyciu nietypowych narzędzi – w efekcie powstaną piękne prace plastyczne.

Na koniec, o godzinie 21.00 zaprosimy Was na seans do plenerowego, familijnego KINA POD CHMURKĄ. Film „Wiki i jej Sekret” w wersji z PJM i napisami.

Program:

12.00-17.00 ŻYWA GALERIA
ekologiczne warsztaty artystyczne

12.30-14.00 DOMEK DLA OWADÓW
zbuduj mini hotel dla bzykacza

13.00-14.30 WARSZTAT KULINARNY
sezonowe dania gotowane wspólnie z Kolektywem Samo Dobro

14.00-15.30 SPACER Z ŁUKASZEM WOJACHEM
rodzinny spacer po Nowym Porcie

15.00-15.30 KONCERT PLENEROWY

oddaj się na chwilę muzyce zespołu Odłam Źdźbło

15.30-18.00 WARSZTATY CUDOWNEGO SITODRUKU
przynieś własną koszulkę i samodzielnie odbij grafikę

15.30-17.00 WARSZTAT KULINARNY
sezonowe dania gotowane wspólnie z Kolektywem Samo Dobro

16.00-18.00 KOTY, JEŻE, PANDY I POMPONY
recyklingowe warsztaty artystyczne

17.00-19.00 NAJLEPSZĄ SZTUKĘ ROBI PRZYRODA
skonstruuj ramę i kadruj świat wraz z Agatą Królak

19.00-21.00 ŚLADAMI NATURY
warsztat plastyczny pod okiem Katarzyny Witt

21.00-23.00 KINO POD CHMURKĄ

„Wiki i jej Sekret” | reż. Denis Imbert | 2021 | 87’ | film w polskiej wersji językowej z PJM i napisami

On August 15th, CCA LAZNIA invites you for all-day fun at the festival for children “Miracle on the Dead Vistula – Art and Ecology”! You will find us at 5 Strajku Dokerów St in Gdańsk. See you there! 

15 серпня 2023 року запрошуємо вас на подвір’я Центра Сучасного Мистецтва Лазня 2 в Новому Порту, вул. Страйку Докерів 5, на цілоденні мистецький фестиваль для дітей „Диво на мертвій Віслі – Мистецтво та Екологія”. Побачимось!

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, KinoPort

Partnerzy: Edukacja do Kultury. Gdańsk, Magazyn Together, Czas Dzieci, trojmiasto.pl

Więcej informacji na stronie organizatora