Dzieci i opiekunowie

Cud Nad Martwą Wisłą | festiwal artstyczny dla dzieci

15.08.2024
godz. 12:00

5 sierpnia 2024 | czwartek | 12.00-23.00
podwórko przy CSW ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk Nowy Port
wstęp wolny
*na wydarzeniu będą obecni tłumacze i tłumaczki PJM

Co Wy na to, by na chwilę zatrzymać się, głęboko odetchnąć ciepłym, letnim powietrzem i spędzić doskonały dzień w ŁAŹNI?
Wakacje to wspaniały, beztroski czas, który niestety nie trwa wiecznie. Dlatego musimy z niego wycisnąć ile się da! Złap z nami ciepłe promienie sierpniowego słońca na 11. edycji festiwalu artystycznego dla dzieci Cud nad Martwą Wisłą, podczas którego będziemy celebrować WAKACJE!
Zbierajcie siły, bo zaczynamy już o 12.00 i zamierzamy bawić się z Wami do późnego wieczora! Nasze świętowanie rozpoczniemy od warsztatów twórczych w ŻYWEJ GALERII, która będzie prężnie działać już od samego południa. Razem udamy się w intrygujące zakamarki sztuki i wyzwolimy całą kreatywną energię, a WIELKA KOLOROWANKA i wspaniały świat Łaźniaka dopełni tę niesamowitą, artystyczną podróż. Wszystkich, którzy mają ochotę utkać wspólnie wielkie, kolorowe dzieło, zapraszamy do WAKACYJNEGO KROSNA.
A gdy już zgłodniejecie od nadmiaru wrażeń, to puste brzuchy będą mogły doznać ukojenia podczas WARSZTATÓW KULINARNYCH, które nie tylko Was nakarmią, ale i nauczą przyrządzać coś pysznego. Jak wiemy, wakacje to pamiątki, a żadne nie dają tyle radości, jak te zrobione własnymi rękami! Warsztat RIKI TIKI KORALIKI to czas dla małych projektantów, którzy zrobią z nami breloczki i cudne zawieszki. Ale nie samą artystyczną pracą żyje człowiek, a tym bardziej nie w wakacje! Wymęczeni kreatywnością, wszyscy miłośnicy przedstawień teatralnych będą mogli odetchnąć podczas interaktywnej IMPROBAJI, w trakcie której będziecie nie tylko widzami spektaklu, ale i uczestnikami!
Kolejnym przystankiem będą warsztaty z sitodruku, na których wykonamy WAKACYJNE TORBY. Następnie, będziemy zapraszać do skonstruowania swojej własnej kukiełki – MISIA NA PATYKU, która towarzyszyć Wam będzie podczas niesamowitych letnich przygód.
Sierpniowy dzień jest długi, ale nawet słońce potrzebuje kiedyś odpocząć. Żeby wieczór nie był nam straszny, to wspólnie stworzymy lampiony w trakcie warsztatu KOLOROWE ŚWIATŁO, których blask doda otuchy i rozświetli nawet najciemniejszą noc.

I wiemy, że wszystko co dobre, szybko się kończy. Dlatego nasz doskonały dzień uhonorujemy KINEM POD CHMURKĄ📽🎞, relaksując się i odpoczywając podczas oglądania „Dzieci z Bullerbyn” w wersji z PJM.

PROGRAM:
o 12.00 – WIELKA KOLOROWANKA
o 12.00 – 17.00 – ŻYWA GALERIA – warsztaty artystyczne
o 13.00 – 17.00 – WAKACYJNE KROSNO
o 13.00 – 14.30 – WARSZTATY KULINARNE
o 14.00 – 15.30 – RIKI TIKI KORALIKI – warsztaty z tworzenia breloczków
o 15.00 – 15.40 – IMPROBAJA – interaktywny teatrzyk
o 15.30 – 18.00 – WAKACYJNA TORBA – warsztat sitodruku
o 15.30 – 17.00 – WARSZTATY KULINARNE
o 16.30 – 18.00 – MISIE NA PATYKU – warsztaty z tworzenia kukiełek
o 18.00 – 18.40 – IMPROBAJA – interaktywny teatrzyk
o 19.00 – 21.00 – KOLOROWE ŚWIATŁO – warsztaty z tworzenia lampionów
o 21.00 – 23.00 – KINO POD CHMURKĄ

„Dzieci z Bullerbyn” | reż. Lasse Hallström | 1986 | 90’ | film w polskiej wersji językowej z PJM

ENG ➡ On August 15th, CCA LAZNIA invites you for all-day fun at festival for children „Miracle on the Dead Vistula – Holidays”! You will find us at 5 Strajku Dokerów St in Gdansk. See you there!

UA ➡ 15 серпня 2024 року запрошуємо на подвір’я Центра Сучасного Мистецтва Лазня 2 в Новому Порту, вул. Страйку Докерів 5, на цілоденні мистецький фестиваль для дітей „Диво на Мертвій Віслі – Канікули”. Побачимось!
Projekt realizowany w zakresie zadania „Nowy Port. W Centrum” w ramach kontynuacji projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.