Dorośli

Amazonki w Muzeum

31.05.2023
godz. 12:00

Program Amazonki w Muzeum adresowany jest do klubów Amazonek z Trójmiasta. Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu i relaksu w wyjątkowych, zabytkowych przestrzeniach Muzeum Gdańska, wśród zachwycających dzieł sztuki. Edukatorzy poprowadzą uczestników przez wieki historii miasta w poszukiwaniu odpowiedzi, na czym polega fenomen i tożsamość naszej wspólnoty.

Zajęcia dobywają się w każdą środę o godzinie 12.00 w wyznaczonych oddziałach muzeum. Zapraszamy na spotkania i oprowadzania:

31 maja (środa), godz. 12.00

Wielki Przywilej – Święto Miasta. Spotkanie wokół nowej publikacji na temat przywilejów i historii herbu Gdańska

Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47

Szacowany czas spotkania to półtorej godziny.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Na każde zajęcia obowiązują jednak zapisy – liczba miejsc jest ograniczona.

Prosimy o wysłanie informacji z chęcią udziału SMSem 512–418-745 lub mailowo: m.kryger@muzeumgdansk.pl

Więcej informacji: https://tiny.pl/wn7tw

Kolejne planowane spotkanie:

28 czerwca (środa), godz. 12.00

Oprowadzanie i zwiedzanie wystawy stałej Muzeum Nauki Gdańskiej

Gdzie: Muzeum Nauki Gdańskiej, ul. Profesorska 3

Muzeum Nauki Gdańskiej mieści się w wieży kościoła św. Katarzyny. Główną atrakcją jest kolekcja zegarów, z których najstarszy powstał w średniowieczu. W 2011 r. uruchomiono tu pierwszy na świecie zegar pulsarowy. Zobaczyć także można mechanizm z najdłuższym na świecie wahadłem. Udając się na punkt widokowy na wieży, mija się carillon, czyli instrument złożony z dzwonów.

Kościół św. Katarzyny, w którego wieży znajduje się Muzeum Nauki Gdańskiej, jest najstarszym kościołem parafialnym w mieście. Z tym miejscem było związanych wielu wybitnych gdańszczan, szczególnie ludzi nauki. W świątyni znajduje się grób astronoma Jana Heweliusza.

Muzeum powstało w 1996 r. jako Muzeum Zegarów Wieżowych – jedyna taka instytucja w Polsce. Zgromadzono tu kolekcję zegarów od XIV do XXI wieku. Rarytasem jest oryginalny zegar kolebnikowy, jeden z nielicznych w Europie. Są tu też dwa rekordowe zegary: pierwszy na świecie zegar pulsarowy (odbierający impulsy gwiazd-pulsarów) i zegar z najdłuższym wahadłem na świecie – 31,22 m.