Dorośli, Dzieci i opiekunowie, Młodzież

ALMANACH LEGEND GDAŃSKICH | Spacer z Dziarskim Przewodnikiem

15.11.2023
godz. 18:00

Miejsce spotkania: Północno-zachodni róg C.H. Madison.

Stojąc na Wzgórzu Szubienicznym, nie dostrzeżemy już dawnej oberży Jeruzalem, spalonej potężnym uderzeniem pioruna, rozdzierającego najczarniejszą z nocy, jaką mogli kiedykolwiek przeżyć gdańszczanie. Gdy kat wprawną ręką, będzie zakładał sznur na nasze gardło, możemy się jeszcze zastanowić, czy te ruiny stojące nieopodal bram miasta, do złudzenia przypominające upiorną kapliczkę, nie były miejscem, gdzie dane nam było spożyć ostatni posiłek?

To już ostatnie nasze spotkanie w tegorocznej odsłonie Almanachu Legend Gdańskich. W najbliższą środę Dziarski Przewodnik Łukasz Darski, zbierze was do miejsca, które jeszcze jakiś czas temu znajdowało się poza murami obronnymi miasta. Zajdziemy do upiornej tawerny, do której nikt świadomie nie chciał trafić.

Naszemu spotkaniu będzie towarzyszył konkurs, a właściwie gra terenowa, w której do wygrania będą wspaniałe nagrody związane z mrocznymi legendami zebranymi i spisanymi przez Jerzego Sampa. Przygotujcie się na jeszcze więcej zagadek i łamigłówek, które z pewnością proste nie będą!

Projekt finansowany z dotacji Miasta Gdańska w ramach programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK. Wstęp wolny.