Warsztaty EDK w Europejskim Centrum Solidarności

Za nami kolejne spotkanie z edukatorkami i edukatorami miejskich instytucji z Gdańska oraz tych, dla których organizatorem jest Województwo Pomorskie. 21 czerwca 2002 r. pracowaliśmy w sali warsztatowej Europejskiego Centrum Solidarności. Dziękujemy Patrycji Medowskiej, zastępczyni Dyrektora ECS, za serdeczne przyjęcie i przywitanie! Otrzymaliśmy solidną porcję wiedzy, ale znalazł się też czas na wymianę myśli i doświadczeń. To nas niewątpliwie wzmnocniło i zainspirowało do dalszego działania. 

Warsztaty poprowadziła ekspertka z Łodzi – Jola Sławińska-Ryszka oraz ekspert z Krakowa – Piotr Knaś, dzięki czemu poznaliśmy doświadczenia tych dwóch miast w procesie wdrażania projektu Edukacji do Kultury.

Planujemy już kolejne spotkanie!

Dziękujemy za aktywny udział osobom pracującym w działach edukacji tych gdańskich instytucji:

Akademia Muzyczna w Gdańsku (pierwszy raz na naszych spotkaniach, bardzo sie cieszymy!)
Gdański Archipelag Kultury
Hevelianum
Instytut Kultury Miejskiej
Miasto Gdańsk
Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Nadbałtyckie Centrum Kultury
Opera Bałtycka w Gdańsku
Teatr Miniatura
Teatr Wybrzeże

O prowadzących:

Jola Sławińska-Ryszka 

W latach 2019 do 2022 pełniła stanowisko PEŁNOMOCNIK PREZYDENTA MIASTA ŁODZI DS. EDUKACJI KULTURALNEJ, gdzie zajmowała się koordynacją zadań związanych z realizacją Programu, budowaniem relacji pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi za edukację kulturalną na terenie Łodzi, zwiększeniem efektywności komunikacyjnej oraz sprawną realizację założeń i celów Programu. Ponad to rozwijaniem współpracy pomiędzy instytucjami kultury i placówkami oświatowymi, w celu budowania wiedzy czym jest Edukacja Kulturowa. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Łódzkim na stanowisku „specjalista / strefa kultury” gdzie zajmuje się współpracą międzysektorową.

Piotr Knaś

Ukończył etnologię oraz europeistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe w zakresie ekonomii społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym. Od 2008 roku jest pracownikiem Małopolskiego Instytutu Kultury, w którym koordynuje program „Małopolskie Obserwatorium Kultury”. Jest przewodnikiem beskidzkim i członkiem Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie. Jest członkiem Zarządu Forum Kraków – samorządnym, dobrowolnym i trwałym zrzeszeniem osób działających na rzecz animacji kultury.