Scenariusze EDK. GDAŃSK już dostępne!

Oddajemy w Wasze ręce wyjątkowe scenariusze zajęć stworzone przez grupę ekspercką w ramach działań programu EDK. GDAŃSK. 

Prezentowane materiały to gotowe pomysły na twórcze lekcje, które może poprowadzić każdy nauczyciel, zarówno podczas lekcji przedmiotowych, jak i godzin wychowawczych. 

To materiały, które doskonale wpisują się w realizację jednego z trzech tegorocznych gdańskich priorytetów edukacyjnych – kultura, jako środek wyrazu, rozwoju i porozumienia.

Scenariusze można pobrać na stronie programu w zakładce MATERIAŁY.

Praca z tymi materiałami to okazja do realizacji działań, wykorzystujących narzędzia kultury i sztuki, budujących przestrzeń do rozwoju kompetencji społecznych i twórczych, relacji, partycypacji, krytycznego myślenia i współdziałania. Zajęcia prowadzone w oparciu o scenariusze EDK. GDAŃSK są doskonałą okazją do głębszego poznawania miasta i jego mieszkańców. Warto wykorzystać ogromny potencjał naszego miasta – wielokulturową tradycję, niezwykłą historię, poznawanie świata gdańskiej kultury poprzez czerpanie z zasobów instytucji kultury. To wszystko, dzięki materiałom EDK. GDAŃSK,  staje się teraz jeszcze prostsze. 

Scenariusze zajęć przeznaczone są dla klas IV-VIII szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych. Materiały zostały wypracowane przez grupę ekspertów w dziesięciu obszarach:

– historia Gdańska
– literatura
– architektura
– film
– teatr
– animacja kultury
– sztuki plastyczne/wizualne
– muzyka
– fotografia
– taniec

Znajdziecie w nich ciekawe tematy, wyjątkowe materiały, różnorodne metody i formy pracy. To baza kreatywnych inspiracji, z której warto skorzystać!