Prace plastyczne gdańskich przedszkolaków w Gdańskiej Bibliotece PAN

Gdańskie przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Ahoj, piraci!”, organizowanym przez biuro programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK. Nie mamy wątpliwości, że uczestnicy konkursu to prawdziwi artyści. Dlatego tak bardzo cieszy nas inicjatywa naszych przyjaciół z Biblioteki Gdańskiej Państwowej Akademii Nauk, by zorganizować pokonkursową wystawę prac.

Przedmiotem konkursu było stworzenie jednej wspólnej dla całej grupy przedszkolnej pracy plastycznej. Miała ona przedstawiać przygodę przedszkolaków wcielających się w rolę piratów, którzy robią coś dobrego, by zmienić swoje najbliższe otoczenie na lepsze. 

Wszystkie 42 prace, które wzięły udział w konkursie (w tym 11 zwycięskich) można podziwiać od 6 czerwca do 19 sierpnia 2022 r. w nowym gmachu Biblioteki Gdańskiej PAN przy ul. Wałowej 24 w godzinach otwarcia biblioteki (pon., wt., śr., pt. 9.00-15.00, czw. 9.00-19.00). 

A już 18 czerwca o godzinie 17.30 na placu przed Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym przy ul. Wałowej 21. w ramach Święta ulicy Wałowej będzie można obejrzeć spektakl „Piraci dobrej roboty”, przygotowany przez załogę Teatru Miniatura w związku z obchodami jubileuszu 425-lecia istnienia Biblioteki Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk. 

Artyści z grup przedszkolnych, które zwyciężyły w konkursie „Ahoj, piraci!“ mieli okazję już go zobaczyć, i oglądali… z zapartym tchem! Teraz wszyscy mają tę możliwość. Zapraszamy!

fot. Marta Pawlik-Flisikowska z Biblioteki Gdańskiej PAN