Mamy to! – edukacja do kultury wśród gdańskich priorytetów edukacyjnych

Podczas gdańskiej inauguracji roku szkolnego 2022/ 2023 mówiono o wyzwaniach i planach. Wiceprezydentka Monika Chabior przedstawiła gdańskie priorytety edukacyjne. Jednym z nich jest kultura, jako środek wyrazu, rozwoju i porozumienia.

Reprezentantki naszego biura miały przyjemność uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2022 /2023, spotkaniu dla gdańskich dyrektorów i dyrektorek. Była to okazja, by lepiej poznać plany na nadchodzący rok i bliżej przyjrzeć się czekającym wyzwaniom, o których mówili prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Grzegorz Szczuka.

Podczas spotkania wiceprezydentka Monika Chabior przedstawiła gdańskie priorytety edukacyjne. W tym roku Gdańsk stawia na relacje, edukację obywatelską oraz edukację do kultury. Trzeci priorytet – kultura, jako środek wyrazu, rozwoju i porozumienia – oczywiście jest nam szczególnie bliski. Cieszymy się tym bardziej, że wiemy jak wspierać gdańskie szkoły w realizacji jego realizacji.

Działania w ramach programu Edukacja do Kultury. Gdańsk na rok szkolny 2022/2023 to między innymi

  • Publikacja scenariuszy zajęć dla nauczycieli zakresu edukacji do kultury na stronie internetowej programu, a także na platformie GPE. Materiały te zostały opracowane przez grupę ekspercką w dziesięciu obszarach tematycznych: historia Gdańska, architektura, literatura, film, teatr, animacja kultury, sztuki plastyczne/wizualne, muzyka, fotografia i taniec. Scenariusze pojawią się już w połowie września. 
  • Organizacja grupy EDK. GDAŃSK dla gdańskich nauczycieli w ramach projektu Kreatywna Pedagogika.
  • Aktywnej współpraca szkół z gdańskimi instytucjami kultury oraz organizacjami pozarządowymi.
  • Plan pilotażu rezydencji artystycznych w szkołach.

A to nadal nie wszystko! By być na bieżąco i aktywnie włączać się w działania programu, warto zaglądać na naszą stronę internetową oraz śledzić aktualności na FB.

Więcej o gdańskiej inauguracji roku szkolnego 2022/2023 przeczytać można tutaj: Wyzwania i plany roku szkolnego 2022/2023 (www.gdansk.pl)

Zobacz więcej