Kreatywny Klub Książki wokół publikacji EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK – inspiracje i pomysły jak prowadzić zajęcia z edukacji kulturalnej

Za nami Kreatywny Klub Książki, bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie (w sobotę!) i wzięcie udziału w dyskusji o tym, jak działać w zakresie edukacji kulturalnej i kulturowej w szkołach i instytucjach.

Rozmowę prowadziła Marta Jankowska z biura programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK, współautorka publikacji, a rozmawiała z autorkami i autorem ćwiczeń z naszej najnowszej broszury edukacyjnej:
Magdaleną Janiszewską (Ambasadorka EDK. GDAŃSK) z XIX LO,
Aleksandrą Filipek z Opery Bałtyckiej w Gdańsku,
Anną Czajką (Ambasadorka EDK. GDAŃSK) z III LO w Sopocie,
Joanną Stawinską (Ambasadorka EDK. GDAŃSK) z ZSGH Gdańsk,
Adamem Gibkim z Teatru Miniatura oraz biura programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK,
Weroniką Łucyk z Teatru Wybrzeże,
Justyną Wołoszyk-Brzezińską (Ambasadorka EDK. GDAŃSK) z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 oraz Moniką Tomczyk z Teatru Miniatura.

Niech wybrzmią słowa, które dobrze podsumowują dyskusję: „DziałaMY. Włączająco, interdyscypinarnie i skutecznie!”

Przed rozmową z autorkami i autorem publikacji, niezawodna nezawodna Monika Tomczyk, pedagożka teatru z Teatr Miniatura, zaprosiła nas do działania. Bo tak najlepiej (i najciekawiej dla wszystkich) robi się edukację kulturalną.

Kreatywny Klub Książki to inicjatywa Kreatywnej Pedagogiki, tym razem spotkanie odbyło się we współpracy z biurem programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK. Spotkanie odbyło się 24.02.2024 r. w Teatrze Miniatura.