Konferencja dla wszystkich, którym bliska jest idea szkoły i przedszkola współpracy

18-19 maja w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się doroczna szkolna konferencja, tym razem pod hasłem „Szkoła Zrównoważonego Rozwoju”.

To wydarzenie skierowane jest do uczniów, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli instytucji miejskich i organizacji pozarządowych. Wszystkich, którym bliska jest gdańska idea edukacyjna budowania „szkoły i przedszkola współpracy”.

Jeden z bloków konferencji będzie dotyczył podsumowanie efektów zeszłorocznej konferencji „Szkoła po pandemii”. W tej części o naszych działaniach opowie Celina Zboromirska-Bieńczak – koordynator programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK. 

Ponadto uczestnicy postarają się odpowiedzieć na ważne pytania:

  • edukacja ekologiczna – jak zorganizować współpracę społeczności szkolnych z instytucjami i organizacjami, aby środowisko szkolne było miejscem inspiracji, odpowiedzialności i świadomości klimatycznej?
  • rzecznik praw ucznia – czego oczekujemy od rzecznika i jak zorganizować prace i współpracę na rzecz praw uczniów i uczennic?
  • samorządność szkolna – jak wzmocnić samorządy szkolne, spółdzielnie uczniowskie i inne działania oddolne uczniów i uczennic?

Cały program konferencji znajdziecie tutaj: Gdańsk – oficjalny portal miasta (www.gdansk.pl)