EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK W STREFIE SPOŁECZNEJ

Za nami dwa wspaniałe dni w Strefie Społecznej przy Europejskim Centrum Solidarności. To czas spotkań i rozmów o naszym programie EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK. A rozmówców mieliśmy znakomitych!

W namiocie UCZENIE W DZIAŁANIU odwiedziła nas wiceprezydentka Monika Chabior. O naszych działaniach mówiliśmy też z Nauczycielem Roku 2018 Przemkiem Staroniem oraz wyjątkową edukatorką Martą Młyńską. Odwiedziła nas również autorka niezwykłych książek nie tylko dla wychowawców – Anna Konarzewska, która swoim spojrzeniem na edukację dzieli się również na blogu Być nauczycielem

Po sąsiedzku rozmawiamy z przyjaciółmi z Kreatywnej Pedagogiki, wśród nich oczywiście z liderką Agnieszką Tomasik. Z Kreatywną Pedagogiką wiele nas łączy, liderki tego projektu współpracowały z nami przy tworzeniu scenariuszy dla nauczycieli, a niektóre włączyły się także w realizację działań w ramach szkolnego pilotażu programu w swoich placówkach. Ta współpraca ma moc!

O realizacji pilotażu naszego programu w szkołach mieliśmy też okazję rozmawiać na żywo z Justyną Wołoszyk-Brzezińską ze Szkoły Podstawowej nr 86 w Gdańsku, która jest jedną z najbardziej prężnie działających szkolnych koordynatorek, Joanną Dunajską szkolną koordynatorki programu w Szkole Podstawowej nr 16 w Gdańsku oraz dyrektor Anną Meller z X Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

W drugim dniu świętowania otrzymaliśmy też od organizatorów podziękowanie za współorganizację Strefy Społecznej 2022 w ramach Święta Wolności i Praw Obywatelskich za nasz profesjonalizm, zaangażowanie i entuzjazm. Dziękujemy!

A my, oprócz rozmów, oferowaliśmy naszym gościom publikację „Kto zajmuje się edukacją do kultury w Gdańsku?” . Jeśli Wy też chcecie ją otrzymać, a nie udało Wam się dotrzeć na nasze stanowisko, to nic straconego! Znajdziecie ją w wersji elektronicznej w zakładce „Realizatorzy”. 

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie programem EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK. A Strefie Społecznej przy Europejskim Centrum Solidarności mówimy do zobaczenia za rok!