EDK. GDAŃSK zaprosiło do wspólnego stołu instytucje kultury

Edukatorki i edukatorzy tworzący na co dzień gdańską ofertę edukacyjną w instytucjach kultury spotkali się w ramach działań EDK. GDAŃSK.

Siódmego kwietnia niemal trzydziestu specjalistów z działów edukacji instytucji kultury działających w Gdańsku spotkało się na żywo przy jednym stole. Był to czas twórczej integracji, lepszego poznawania programu, dzielenia się refleksjami i wskazywania potrzeb. 

W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci (głównie przedstawiciele działów edukacji): Muzeum Gdańska, Instytutu Kultury Miejskiej, Europejskiego Centrum Solidarności, Gdańskiego Archipelagu Kultury, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Klubu Żak, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Hevelianum, Miejskiego Teatru Miniatura, Nadbałtyckiego Centrum Kultury, Teatru Wybrzeże, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Wydarzenie to zostało przygotowane przez zespół programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK na czele z jego koordynatorką – Celiną Zboromirską-Bieńczak i odbyło się w gościnnych progach Miejskiego Teatru Miniatura, gdzie mieści się biuro programu. 

Następne spotkanie już wkrótce!