Stacjonarne lekcje muzealne klas I-III SP
Lekcje muzealne są poświęcone wybitnym gdańskim zabytkom oraz historii i dziedzictwu naszego miasta. Dział Edukacji stara się pokazać, jaką wartość niesie ze sobą wspólna tożsamość miejsca i ludzi. Dlatego szczególny nacisk kładzie na kontakt z zabytkiem i namacalnymi świadkami historii.
„Powiedz mi – a zapomnę. Pokaż – a zapamiętam. Pozwól zrobić – a zrozumiem.” Zgodnie z tą Konfucjuszowską zasadą zajęcia dla uczniów klas I-III przygotowujemy uwzględniając rozmaite dziecięce aktywności. To lekcje warte wypieków na twarzy!
Muzeum Obrońców Poczty Polskiej, pl. Obrońców Poczty Polskiej 1/2
Jak podróżują listy i kartki?
Jaką drogę pokonuje korespondencja pomiędzy nadawcą i odbiorcą? Doskonałą okazją, by się tego dowiedzieć jest lekcja połączona z zabawą w urząd pocztowy. Tutaj dowiemy się, co się dzieje z listami wrzuconymi do skrzynki, wykonamy własne kartki pocztowe, a także usłyszymy, jak należy poprawnie zachowywać się w urzędach publicznych.
zapisy i kontakt:
Muzeum Poczty Polskiej 789 449 667
Muzeum Gdańska w swojej ofercie posiada zajęcia dedykowane osobom z niepełnosprawnościami.
Spotkania odbywają się przez pięć dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku. Godzinę spotkania ustalamy indywidualnie, w przedziale czasowym 10.15-14.00.
Płatności i czas trwania:
- Lekcje muzealne są odpłatne, w kwocie 20 złotych od uczestnika w Muzeum Bursztynu oraz 10 złotych od uczestnika w pozostałych oddziałach, i trwają jedną godzinę zegarową. Opiekunowie (jeden na dziesięciu podopiecznych) uczestniczą bezpłatnie.
Rezerwacji zajęć prosimy dokonywać telefonicznie pod numerem wskazanym przy każdym temacie zajęć.
Prosimy, by w zajęciach brała udział tylko jedna klasa – wspólna i zgodna praca uczestników jest dla nas bardzo ważna.
Prosimy także o punktualne rozpoczynanie zajęć oraz niezwłoczną informację telefoniczną lub mailową w przypadku rezygnacji. Ze względów organizacyjnych zastrzegamy, że grupa spóźniona bez uprzedzenia ponad 15 minut może nie zostać przyjęta.